Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor - Son Dakika

Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor

22.07.2010 16:07
Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor, System.String[]

Üç Yıl Önce Kapatılan Cemil Meriç Görme Engelliler Okulu Bu Yıl Eğitim Öğretime Açılıyor. Niğde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Alkan, Cemil Meriç Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nun Yaklaşık 3 Yıl Önce Bakanlığın Emirleri Doğrultusunda Kapatıldığını Hatırlattı.

Üç yıl önce kapatılan Cemil Meriç Görme Engelliler Okulu bu yıl eğitim öğretime açılıyor.

Niğde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Alkan, Cemil Meriç Görme Engelliler ilköğretim Okulu'nun yaklaşık 3 yıl önce bakanlığın emirleri doğrultusunda kapatıldığını hatırlattı. Alkan, ancak ilde ortaya çıkan ihtiyaç ve talep üzerine ve bakanlığın yazısı doğrultusunda Cemil Meriç Görme Engelli İlköğretim Okulu'nun önümüzdeki öğretim yılından itibaren eğitim öğretime başlayacağını söyledi.

Alkan, "Bununla ilgili öğrenci tespiti bizim için çok önemli. Alan taraması yapıyoruz. Bu alan taraması içerisinde rehberlik araştırma merkezi müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler ve aldığımız listede 4 tanesi il dışında, 2 tanesi okul öncesi düzeyinde olan 15 tane öğrencimizi tespit ettik. 6'sını çıkarırsak, 9 öğrencimiz hazır. Okul açılabilmesi için en az 10 öğrenci olması gerekiyor. Yine Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı'na yazı yazmak suretiyle zorunlu ilköğretim çağında olup Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı'ndan yardım talebinde bulunan velilerin-öğrencilerin isimlerini istedik. Aynı zamanda ilköğretim ve ortaöğretim okul müdürlerimize yaptığımız toplantılarda bulundukları yerleşim yerindeki görme engelli öğrencilerimizin tespitini ve onların bize adresleriyle isimleriyle varsa telefon numaraları ile birlikte bildirmelerini istedik." dedi.

Bu durumda olan öğrenci ve velilerin ne yapacaklarını açıklayan Alkan, şunları söyledi: "Öncelikle alacakları sağlık kurulu raporunu rehber danışma merkezine götürmek suretiyle öğrencimizin bu okulda okuyabileceğine dair özel öğrenci kurulundan rapor alacak. Kayıtlar Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yapılıyor."

Alkan, okul binası olarak, Fertek kasabasında üniversite resim bölümünün kullandığı, büyük bahçesi olan binayı düşündüklerini sözlerine ekledi.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Görme Engelliler Okulu Yeniden Açılıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hükümete tepki gösteren milletvekili, kürsüde kolunu kesip kanını akıttı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: Yaz aylarında Volkan - Emre karması ile Alex karması maçı yapabiliriz AK Parti Kastamonu eski İl Başkanı Uluay'ın engelli kızı, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor "Türk ürünlerine boykot gündemimizde yok" diyen Fransız Bakan'dan AB'ye küstah çağrı: Türkiye'ye karşı önlem alın Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak