Son Dakika Haberleri: Gülşehir'in En Büyük Camisinin Temeli Tuzköy'e Atıldı

Gülşehir'in En Büyük Camisinin Temeli Tuzköy'e Atıldı

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy beldesine Hacı Hikmet Tuzkaya Camisi'nin temeli törenle atıldı.

29.01.2012 14:39
Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Tuzköy beldesine Hacı Hikmet Tuzkaya Camisi'nin temeli törenle atıldı.

İlçe merkezindeki temel atma törenine, caminin tamamını yaptırmayı üstlenen hayırsever Hacı Hikmet Tuzkaya, İstanbul Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya, Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan, Gülşehir Kaymakamı Mesut Yakuta, Gülşehir Müftüsü Nuh Arslan, Tuzköy Belediye Başkanı Ümit Balak ve Tuzköylü vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreni Gülşehir Müftüsü Nuh Arslan'ın dua okuması ile başladı.

Hayırsever Tuzköylü Hacı Hikmet Tuzkaya, havanın soğuk olması ve yaşının ilerlemesinden dolayı dualara araç içinde eşlik etti. İbadete açılması ile birlikte Gülşehir genelinin en büyük camisi özelliğine sahip olacak Tuzköy Hacı Hikmet Tuzkaya Camisi temelini dualarla atıldı.

Temel atma töreninden sonra Belediye Başkanı Balak ev sahipliğinde Tuzköy İlköğretim Okulu'na geçildi. Burada yenilen öğle yemeğinin ardından Balak, ve Kaymakam Yakuta, katkılarından dolayı Hacı Hikmet Tuzkaya, İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve Nevşehir Milletvekili Ahmet Erdal Feralan'a yöreye has birer çanak hediye etti.

5 bin metrekare arsa üzerinde 250 metrekaresi alt kat, 250 metre kare üst kat olmak üzere 500 metrekareden oluşan, çift minareli olan ve yaklaşık 1 milyon liraya mal olması hesaplanan caminin 2012 Ramazan ayında ibadete açılması planlanıyor.

- NEVŞEHİR

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 20.04.2015 01:52:54. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Gülşehir'in En Büyük Camisinin Temeli Tuzköy'e Atıldı
  [Hata Bildir]