Son Dakika Haberleri: Gurbetçiler Almanya'yı Tercih Edecek

Gurbetçiler Almanya'yı Tercih Edecek

Almanya'da yaşayan ve bir dönem TFF'nin Köln bürosunda izleme antrenörü olarak çalışan Turgay Hardal, Almanya'daki yeni nesil gurbetçi futbolcuların Türkiye'yi seçmeyeceğini söyledi.

21.01.2012 20:15
Almanya'da yaşayan ve bir dönem TFF'nin Köln bürosunda izleme antrenörü olarak çalışan Turgay Hardal, Almanya'daki yeni nesil gurbetçi futbolcuların Türkiye'yi seçmeyeceğini söyledi.

Görüşülen bütün futbolcular Türk Milli Takımı'na gelmeyi reddettiği iddia edilirken Radyospor'a konuşan Hardal, "Bild Gazetesi; Emre Can, Tolga Ciğerci, Samet Yeşil, Okan Aydın, Koray Günter gibi gelecek vaadeden futbolcuların Türkiye A Milli Takımımız'ın yetkilileriyle görüştüğünü ancak kendilerine yönelik 'Türk Milli Takımı'nı seçin' telkinlerine olumlu yanıt vermediğini söyledi. Türk Milli Takımı'nı seçmeleri doğrultusunda yönlendirildiklerini yazdı. Habere göre futbolcuların hiçbirisi Türk Milli Takımı'nda oynamak istemiyorlar. Teklifi reddetmişler." dedi.

MESUT KAPIYI AÇTI; ŞİMDİ HERKES O KAPIDAN GİRMEK İSTİYOR

Samet ve Emre'nin Almanya'da çok gözde futbolcular olduklarını dile getiren Hardal, "Her iki futbolcu da 'Türkiye'yi düşünmüyoruz. Alman Milli Takımı'nda oynayacağız' diyorlar. 2006 yılında TFF'de izleme komitesindeydim, Gökhan Töre'yi 15 yaşındayken keşfettim. Dolayısıyla izleme ekiplerini bunların nasıl çalışması gerektiğini iyi biliyorum. Türkiye'yle Almanya arasında bu konuda 10 senelik bir fark var. Almanya'da yaşayanların hepsi Almanya için oynamak istiyor. Arada çok büyük fark var. Mathias Zammer bu sistemi Alman Federasyonu'nda kurdu, sistem çok iyi işliyor. Bizim 2000'li yılların başında Avrupa'daki TFF Bürosunda bu işler iyi yapılmadı. Ahbab çavuş ilişkileriyle yürüdü. Şimdi bunların acılarını çekiyoruz. Mesut Özil'i kaybettiğimiz yıl çok büyük bir kapı açıldı, şimdi Almanya'daki tüm gurbetçiler o kapıdan giriyor; hiçbir Türk Milli Takımı'na gelmek istemiyor." diye konuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ 10 YILDA HİÇBİR GURBETÇİ TÜRK MİLLİ TAKIMI'NI SEÇMEZ

Önümüzdeki 10 yıllık süreçte Almanya'da gelecek vaadeden herhangi bir futbolcunun Türk Milli Takımı'nı seçmesinin ancak yüzde 1 ihtimal olduğunu savunan Turgay Hardal, "Gökhan Töre, Fatih Terim'in döneminde kazandırılmıştır. Ömer Toprak ve Mehmet Ekici ise Alman Milli Takımı'nda yer bulamayacaklarını düşündükleri için Türkiye'yi tercih ettiler. Alman Milli Takımı için biraz şans gören hiçbir gurbetçi Türk Milli Takımı'nı tercih etmez, kimse Türk'üm örfüm, adetim var demiyor; herkes profesyonelce düşünüyor." ifadelerini kullandı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 04:10:12. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Gurbetçiler Almanya'yı Tercih Edecek
  [Hata Bildir]