Son Dakika Haberleri: Hanım Ağa ve Çetesi Tutuklandı

Hanım Ağa ve Çetesi Tutuklandı

Bursa'da liderliğini bir kadının yaptığı suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 15 kişinin sorgusu bitti.

24.03.2012 12:52
Hanım Ağa ve Çetesi Tutuklandı,
Bursa polisininin, İnegöl ilçesinde "Hanım Ağa" lakaplı Saadet Şen'in (51) boşandığı eşinden dünyaya gelen oğlu ile birlikte kurduğu suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 15 kişinin adliyedeki sorgulamaları tamamlandı. Nöbetci mahkeme aralarında Saadet Şen ve oğlu Emrah Güneş'in de bulunduğu 7 kişiyi tutuklarken 8 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aralarında kendisinden yaklaşık 2 yıldır haber alınamayan Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'un sevgilisi olan Emrah Kaya ile 'Hanım ağa' lakaplı Saadet Şen ile boşandığı eşinden dünyaya gelen oğlu Erdal Güneş'in (28) liderliğini yaptığı çeteye yönelik geçtiğimiz salı sabahı operasyon düzenledi.

Bursa'dan gelen Özel Harekat polislerinin İnegöl polisi ile gerçekleştirdiği operasyonda, evinde gözaltına alınmak istenen Emrah Kaya, ruhsatsız tabancasıyla göğsüne bir el ateş etti. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kaya kurtarılamadı. Operasyonu sürdüren polis, 'Hanım ağa' lakaplı Saadet Şen (51), oğlu Erdal Güneş'inde aralarında bulunduğu 15 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların evlerinde ve üzerlerinde yapılan aramada ruhsatsız 2 tabanca ve 5 tüfek ele geçirildi.

Sorgulamaları dün tamamlanan öldürme ve yaralama olaylarına karışıp bu suçları yaşı küçük kişilere daha az ceza almaları için kabul ettirip, haraç almak, işyeri kurşunlamak ve uyuştucu ticaret yapmakla suçlanan Saadet Şen ve oğlu Erdal Güneş'inde aralarında bulunduğu zanlılar dün geniş güvenlik önlemleri altında "Çıkar amaçlı suç örgütü oluşturmak", "Adam öldürmek", "Yaralamak", Ev ve işyerlerini kurşunlamak", "Zorla para almak" ve "uyuştucu ticareti yapmak" suçlarından İnegöl Adliyesi'ne çıkartıldılar.

İnegöl'de sorgulamaları günün ilk ışıklarına kadar süren çete lideri olmakla suçlanan ve güçlükle yürüyen Saadet Şen, oğlu Erdal Güneş İlyas Uslu (29), Rıfat Alimhan (30), Muhammet Ali Yavuz Yiğit (26), İbrahim Gümüş (39) ve Cem Çelik (29) tutuklanırken, A.A. (29), İ.E. (50), B.Ş. (38), A.C. (29), V.D. (32), H.D. (35), Z.A. (32) ve Ö.P.(40) ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.

Polis, operasyon kapsamında başka suçlardan cezaevinde bulunan toplam 6 kişi hakkında bu suçlardan işlem yaptı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 19:08:51. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Hanım Ağa ve Çetesi Tutuklandı
  [Hata Bildir]