Son Dakika Haberleri: 'Hükümet Dershanelere Değil, Her Yıl Değişen Sbs'ye Baksın' (Özel)

'Hükümet Dershanelere Değil, Her Yıl Değişen Sbs'ye Baksın' (Özel)

SP İzmir İl Başkanı Bayram Sakartepe, Türkiye'de her yıl SBS sisteminin değiştirildiğini belirterek, "Türkiye'de eğitim sisteminde köklü çözümler getirilemedi.

25.11.2013 12:48
'Hükümet Dershanelere Değil, Her Yıl Değişen Sbs'ye Baksın' (Özel),

SP İzmir İl Başkanı Bayram Sakartepe, Türkiye’de her yıl SBS sisteminin değiştirildiğini belirterek, “Türkiye’de eğitim sisteminde köklü çözümler getirilemedi. SBS’de bile her yıl sistem değişti. Bir hükümet dönemi içinde en fazla değişen bakanlık Milli Eğitim. Meseleler halledilmeden dershanelerin bu şekilde kapatılmasını biz sağlıklı bulmuyoruz.” dedi.

Cihan Haber Ajansı’na konuyla ilgili açıklamalar yapan Sakartepe, hükümetin dershaneleri kapatmak yerine öncelikle eğitim sistemindeki aksaklıkları gidermesi gerektiğini ifade etti. Türk eğitim sisteminin köklü bir yapıya oturtulması gerektiğini, bu yapılmadan dershanelerin kapatılmasına karşı olduklarını vurgulayarak, “Türkiye’de şu anda eğitim sistemi oturmadan, köklü bir yapıya oturmadan bu tür atraksiyonların önemli darbe vuracağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

'AZINLIK OKULLARINA TÜRK ÇOCUKLARI ALINACAK'

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dershanelerin kapatılmasını içeren taslak metninde, azınlık okullarına Türk çocuklarının da alınabileceği yönünde bir madde bulunduğunu belirten SP İl Başkanı Sakartepe, hükümetin bu konuyu da gizlemeye çalıştığını iddia etti. Taslak metnin kanunlaşması halinde, azınlık okullarına Türk çocuklarının da gidebilmesinin önünün açılacağını ifade ederek, “Taslak metin içinde bu madde de bulunuyor ama bunu da gizlemeye çalışıyorlar.” dedi.

Türkiye’nin şu anda dershaneleri kapatmayı bir kenara bırakarak, başka işlere bakması gerektiğini söyleyen Bayram Sakartepe, “Biz Avrupa’daki eğitim standartlarına ulaşalım, ondan sonra oturur, tüm problemleri birlikte değerlendiririz.” şeklinde konuştu.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 11:47:10. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 'Hükümet Dershanelere Değil, Her Yıl Değişen Sbs'ye Baksın' (Özel)
  [Hata Bildir]