Son Dakika Haberleri: 'Human Body' İzmir'de Sergileniyor

'Human Body' İzmir'de Sergileniyor

İnsan bedenindeki kas, sinir ve sindirim sisteminin birebir gözler önüne serildiği 'The Human Body Exhibition' adlı sergi, İzmir'de ziyarete açıldı.

21.09.2013 15:47
'Human Body' İzmir'de Sergileniyor,
İnsan bedenindeki kas, sinir ve sindirim sisteminin birebir gözler önüne serildiği 'The Human Body Exhibition' adlı sergi, İzmir'de ziyarete açıldı. Fuar Kültürpark'taki Atlas Pavyon'da ziyarete açılan ve 9 ayrı galeriye sahip sergi, ilk günden İzmirliler'in akınına uğradı.

Vücut sistemlerinin her birinin, korunmuş gerçek insan bedenleriyle sergilendiği 'The Human Body Exhibition', İzmir'de ziyarete açıldı. 1 Aralık'a kadar sürecek sergi, ilk günden İzmirliler'in yoğun ilgisini çekerken, ziyaretçileri, insan vücuduyla ilgili ilginç yolculuğa çıkardı. Sergi, deriden, kemiklere, kaslardan, ayaklara kadar bedendeki tüm sistem ve organların, üç boyutlu incelenmesi fırsatını sundu. Kentte ilk kez kapılarını açan sergiye 7'den 70'e ilgi gösteren meraklı İzmirliler, gördükleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemezken, içerik olarak çok faydalı bulduklarını dile getirdi. Korunmuş insan bedenlerini yakından inceleyenlerden bazıları bol bol fotoğraf çekerken, bazıları da görevli Tıp Fakültesi öğrencilerinden detaylı bilgiler aldı.

"KORKMASINLAR, GELSİNLER"

Serginin bilimsel danışmanlığını üstlenen Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Okar Bilge, galerilerdeki insan bedenlerinde, dokunun bozulmasını engelleyen plastinasyon yönteminin kullanıldığını belirterek, şöyle konuştu:

"Sergideki 9 galeride, bedendeki tüm sistemler birçok örneklerle gösteriliyor. 200'ün üzerinde örnek var. Her galeride de mevcut rehberlerimiz var. Ziyaretçilerimizin kendi vücutlarını tanımalarını istiyoruz. Korkmasınlar, gelsinler. Burası ceset sergisi değil. Biz burada beden ve organ örneklerini sergiliyoruz. Dıştan tanıdığımız vücutlarımızın içini de ziyaretçilerimize gösterme fırsatını sunuyoruz. İç yapılarımızı birebir korunmuş bedenlerde görme imkanı sağlıyoruz. Bu bedenlerde daha önce yaşamış, korunmuş bedenler." - İzmir

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.04.2015 07:16:23. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: 'Human Body' İzmir'de Sergileniyor
  [Hata Bildir]