Son Dakika Haberleri: Hz. Muhammed'in Hayatını Anlatan 63 Beyitlik Şiir Yazdı

Hz. Muhammed'in Hayatını Anlatan 63 Beyitlik Şiir Yazdı

Ramazan ayı nedeniyle Güllerin Efendisi Hz.

04.08.2011 15:16
Hz. Muhammed'in Hayatını Anlatan 63 Beyitlik Şiir Yazdı,
Ramazan ayı nedeniyle Güllerin Efendisi Hz. Muhammed Mustafa (sav)'ya olan sevgisini göstermek isteyen İlahiyatçı şair, Hazreti Peygamber (sav)'in hayatını anlatan ve 63 beyitten oluşan şiir yazdı. 'Öksüz Gülün Öyküsü' adlı şiiri bir ayda tamamlayan şair, bir tablo haline getirerek çevresine dağıtmaya başladı.

Kayseri'de Seyyid Burhanettin Endüstri Meslek Lisesi'nde din kültürü öğretmeni olarak görev yapan Kadir Şahin, Hz. Muhammed (sav)'e olan sevgisini dile getirmek ve onun hayatını herkesin okumasını sağlamak amacıyla farklı bir eser ortaya koymak istedi. Hz. Peygamber adına çok sayıda naat, nesir ve kitap bulunduğunu belirten Şahin, kendisinin şiir yazmaya karar verdiğini söyledi.

Toplam 63 kıtadan oluşan şiir için bir ay zaman harcadığını anlatan Şahin, "Yazdığımız şiirin 63 kıtasını bastırdığım bir tabloda topladım. Birçok insanımıza da bunu dağıtıyorum. Bu şiiri yazarken, Efendimiz (sav) için yazılmış çok sayıda naat, nesir ve kitap bulunduğunu ama onun hayatını anlatan bir şiir olmadığını düşünerek yola çıktım. Her kıtada Efendimiz (sav)'in özelliği ve hayatıyla ilgili bilgileri bulmak, bu bilgileri okuyarak örnekler alabilmek mümkün. Efendimiz (sav) için yazdığım bu şiirin, bastırdığım tablo gibi çok sayıda tabloya bastırılarak insanlarımıza dağıtılmasını istiyorum. Ancak bütçem yetersiz olduğu için bu imkânsız gibi. O nedenle bir sponsor desteğinde şiirin herkes tarafından okunmasını isterim."ifadelerini kullandı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2015 13:41:40. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Hz. Muhammed'in Hayatını Anlatan 63 Beyitlik Şiir Yazdı
  [Hata Bildir]