Son Dakika Haberleri: İngiliz Yürüme Engelli Bayan, Motosiklet Aksamlı Aracıyla Engelleri Aşıyor

İngiliz Yürüme Engelli Bayan, Motosiklet Aksamlı Aracıyla Engelleri Aşıyor

Yürüme Engelli İngiliz Bayan Ziraat Mühendisi, Önden Çekişli Motosiklet Aksamlı Aracıyla Kimsenin Yardımına İhtiyaç Duymadan İstediği Yeri Gezebiliyor.

17.10.2008 15:57
İngiliz Yürüme Engelli Bayan, Motosiklet Aksamlı Aracıyla Engelleri Aşıyor,
Yürüme engelli İngiliz bayan ziraat mühendisi, önden çekişli motosiklet aksamlı aracıyla kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan istediği yeri gezebiliyor.

Veteriner hekim eşiyle birlikte Londra'dan Antalya'nın Manavgat ilçesi Side beldesine 15 günlüğüne tatile gelen Maria Whitchurch, ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini şarjlı engelli aracıyla geziyor. Engelli aracının saatte 40 kilometre hız yaptığını belirten Whitchurch, İngiltere'de bütün işlemlerini eşinin ve 3 çocuğunun yardımı olmadan yaptığını söylüyor. 8 yıl önce geçirdiği trafik kazasında 2 bacağından ağır darbe alma sonucu sakat kaldığını anlatan Whitchurch, Londra'da 6 defa ameliyat olmasına rağmen iyileşemediğini belirtti. Whitchurch, "Araç şarjla çalışıyor. 3 saatlik şarj 3 gün arabayı çalıştırıyor. Motosiklet kolunda fren ve gaz sistemi yapar. Çalıştırmayı jikle düğmesine basarak yapıyor. Araz şarjlı olduğundan çalışırken ve yürürken ses çıkarmıyor. Aracı Londra'da sipariş üzerine bin 100 Euro'ya yaptırdık." diye konuştu.

Veteriner hekim Davit Whitchurc de, eşinin Londra'da ev ve mutfakla ilgili malzeme alımını engelli aracıyla yaptığını, aracının 3 dakika içinde sökülüp takılabildiğini ifade etti.

(CİHAN)

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 18:44:13. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: İngiliz Yürüme Engelli Bayan, Motosiklet Aksamlı Aracıyla Engelleri Aşıyor
  [Hata Bildir]