Son Dakika Haberleri: İphone 5s'te Üretim Hatası Var

İphone 5s'te Üretim Hatası Var

Apple, yeni amiral gemisi iPhone 5S’te nadir görülen üretim hatasını kabul etti. Kullanıcılara yeni iPhone 5S veriliyor. iPhone 5S’te bazı kullanıcılar tarafından kullanım süresinin kısa...

31.10.2013 08:30
İphone 5s'te Üretim Hatası Var,
Apple, yeni amiral gemisi iPhone 5S'te nadir görülen üretim hatasını kabul etti. Kullanıcılara yeni iPhone 5S veriliyor.

iPhone 5S'te bazı kullanıcılar tarafından kullanım süresinin kısa olduğu ve telefonun yavaş şarj olduğuna dair bazı şikayetler olmuştu. Bu konuyla ilgili olarak sözcü Teresa Brewer, The New York Times'a açıklamada bulundu. Brewer, son zamanlarda sınırlı sayıda iPhone 5S'te düşük pil ömrü ve yavaş şarja neden olan üretim sorunu belirlediklerini söyledi. Bu sorundan etkilenen müşterilere ulaştıklarını ve yeni telefon sağlayacaklarını sözlerine ekledi. The New York Times, "Sınırlı sayıda" kısmını vurgulayarak bu sayının birkaç bin telefon olabileceğini düşünüyor. Üretim sorunu denilince Apple bu konuda faturayı Foxconn'a kesebilir.

iPhone'un batarya sorunu Apple için yabancı değil. 2006'da Sony yapımı MacBook bataryalarında da sorun olmuştu. Çok daha öncesinde ise iPod'ların bataryasında da bazı problemler görülmüştü. Yazar Brian Chen'e göre iPhone 5S'te selefine göre önemli ölçüde daha uzun batarya ömrü sunulması gerekiyordu. Hatta iPhone 5S çıkmadan önce 2000 mAh bataryanın kullanılabileceğine dair bazı iddialar ortaya atılmıştı. The New York Times'tan Catherine Rampell, Apple'ın stratejileri ve planlı eskitmeyle ilgili eleştiri içeren ilginç bir yazı yazarak dikkatleri üstüne çekti.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 23:42:41. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: İphone 5s'te Üretim Hatası Var
[Hata Bildir]