Son Dakika Haberleri: İskenderun'da Termik Santral Yapımına Tepki

İskenderun'da Termik Santral Yapımına Tepki


İskenderun'da faaliyet gösteren 14 meslek odası ilçeye termik santral yapılmasını protesto etti.

İskenderun'da faaliyet gösteren 14 meslek odası ilçeye termik santral yapılmasını protesto etti.

Meslek odalarının sözcüsü Oktay Demirkan, İskenderun Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, termik santrallerin insan sağlığına ve çevreye önemli ölçüde zarar vereceğini savundu.

Yatırımlara ve yatırımcıya hiçbir zaman karşı olmadıklarını ifaden eden Demirkan, şöyle konuştu:

"Avrupa artık termik santrallerden vazgeçiyor. Yerine güneş ve rüzgar kaynaklı santraller yapılıyor. Termik santrallerin çevreye zararını en cahil insan bile artık biliyor. İskenderun Körfezi doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Böyle giderse körfez yaşanamayacak hale gelecektir. Anayasamızın 56. maddesi gayet açıktır. Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir."

Demirkan, gelecek kuşaklara temiz bir çevre bırakmak zorunda olduklarının altını çizerek, termik santraller konusunda ilerleyen günlerde kapsamlı eylem yapacaklarını kaydetti.

Muhabir: Ömer Soylu / Salim Taş

Yayıncı: Anıl Bağrık - HATAY

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 17:29:29. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: İskenderun'da Termik Santral Yapımına Tepki
[Hata Bildir]