Son Dakika Haberleri: İstanbul'daki Tarihi Eserlerin Restorasyonu

İstanbul'daki Tarihi Eserlerin Restorasyonu


Fatih Sultan Mehmet’in eşi, Sultan 2. Bayezid’in annesi Gülbahar Hatun ve Gazi Osman Paşa’nın türbeleri restore edildi

İstanbul'daki Tarihi Eserlerin Restorasyonu,
Fatih Sultan Mehmet'in eşi, Sultan 2. Bayezid'in annesi Gülbahar Hatun ve Gazi Osman Paşa'nın türbeleri restore edildi.

Fatih Cami Haziresi'nde bulunan türbelerin yeniden ziyarete açılışı amacıyla tören düzenlendi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törene, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Emre Bilgili, İstanbul Müftüsü Rahmi Yaran, Ayasofya Müzesi Müdürü Hayrullah Cengiz ve bazı yetkililer ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Fatih Belediye Başkanı Demir, tarihi mirasa sahip çıkıldığını görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Demir, Fatih'te şu ana kadar onlarca tarihi eserin restore edildiğini ve çok sayıda eserin yenilenmesi çalışmalarının da sürdüğünü bildirdi.

Fatih'in tarih ve kültür mirası bakımından zengin olduğuna değinen Demir, eserlerin yeniden hizmete açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Bilgili de konuşmasında Ramazan'ın herkes için bereketli ve hayırlı geçmesi temennisinde bulundu. İstanbul'daki tarihi eserlerin yenilenmesi çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirten Bilgili, Kanuni Sultan Süleyman Türbesinin restorasyonunun yakında biteceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Müftü Yaran, dua okuyarak türbeleri ziyarete açtı. - İstanbul

4

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 07:31:25. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: İstanbul'daki Tarihi Eserlerin Restorasyonu
[Hata Bildir]