Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu - Son Dakika

Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu

28.10.2020 19:01

Karabağ'da insani amaçlı olarak yapılan ateşkesi bozmaya devam eden Ermenistan'a karşı Azerbaycan'ın intikamı acı oldu. Aliyev'in intikam yemini sonrası Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın paylaştığı görüntülerde çok sayıda Ermenistan askerinin öldürüldüğü görülüyor.

Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgal ettiği toprakları geri almak için başlattığı operasyonlar hız kesmeden sürerken, Ermenistan ordusu saldırılar nedeni ile geri çekilmeye devam ediyor.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, İnsani amaçlı ateşkesi bozup sivillere saldıran Ermenistan'a ait hedeflerin vurulduğu bildirildi. SİHA ile vurulan hedeflerde çok sayıda Ermeni askerin de etkisiz hale getirildiği görüldü.

Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı
Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı

ALİYEV, BERDE SALDIRISI İÇİN DE İNTİKAM YEMİNİ ETMİŞTİ

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan'ın saldırısında hayatını kaybeden Berde sakinlerinin intikamını savaş alanında alacaklarını duyurdu.

Aliyev, Twitter hesabından, "Berde'de Ermenistan silahlı kuvvetlerinin füze saldırında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Berde sakinlerinin intikamı alınacak ve işgalcilere savaş alanında gereken yanıt verilecektir." paylaşımında bulundu.

Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı

BERDE SALDIRISINDA 21 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Ermenistan ordusu sivil yerleşim alanlarına saldırmaya devam ediyor. Bugün yapılan misket bombalı saldırıda Azerbaycan'ın Berde kenti vuruldu. Saldırıda 21 kişi yaşamını yitirirken, 60'tan fazla kişi de yaralandı.

Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı

AZERBAYCAN TOPLAM 177 YERLEŞİM YERİNİ İŞGALDEN KURTARDI

Azerbaycan ordusu, Dağlık Karabağ'da 27 Eylül'de başladığı operasyonda, 4 kent merkezi, 3 kasaba ve 170 civarında köy ile bazı önemli tepeleri Ermenistan'ın işgalinden kurtarmıştı.

Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu

Son Dakika Güncel Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedefleri SİHA'larla böyle vurdu - Son Dakika


YORUMLAR (12)
  • ilginc1i.ayt: Ne kadar acı değil mi, insan insanı öldürmekten yıllardır vaz geçmiyor, keşke dünya bu caniliği bıraksa, kimse kimseyi öldürmek zorunda kalmasa, ne güzel bir dünya olur, Dini, dili, ırkı farketmez, her ölenin annesi, babası, kardeşi, eşi belkide çocukları bile var.. Yazık sana dünya.. Cevap Yaz 2 2 Yayından Kaldır
  • F: Kendilerine ait olmayan topraklar için savaşıyorlarsa ölmeyi de göze alsınlar bir zahmet ermeniler. Acaba siz bir gece de evinizden kaçsanız bakın çıksanız demiyorum ) yanınıza hiç bir şeyi almadan sırf canınız uğruna haftalardır dağda karda saklansanız başka şehire gdemeden önce ) tepkiniz ne olurdu çok merak ediyorum. Bir daha evine dönememek ne demek bilmeyen böyle yorum atmasın. 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor Mesut'un imza töreninde kariyeriyle ilgili sorulan soruya verdiği cevap salondakileri coşturdu Leicester City, Feyenoord'lu Orkun Kökçü'yü transfer etmek istiyor Son Dakika: İstanbul'dan Rusya'ya giden kargo gemisi Beykoz açıklarında sürükleniyor Kurgu videoyla duygu sömürüsü yapan Youtuber Fariz, adli kontrol tedbirleriyle serbest bırakıldı Joe Biden yönetiminden Türk hamlesi! ABD'nin kritik bakanlıklarına 3 Türk kadın atandı Kısıtlamalarda gevşeme olacak mı? Bilim Kurulu, koronavirüs tedbirleri ve aşılama gündemiyle toplandı MAK araştırmadan yılın ilk anketi! MHP ve HDP baraj altı kaldı, İYİ Parti'deki yükseliş dikkat çekti