Son Dakika Haberleri: Karabük Okulun Bahçesinde Korkutan Çökme

Karabük Okulun Bahçesinde Korkutan Çökme

Karabük Yunus Emre İlkokulu ve Ortaokulu'nun bahçesinin yaklaşık 30 metrelik bölümü çöktü.

13.02.2013 17:00
Karabük Okulun Bahçesinde Korkutan Çökme,
Karabük Yunus Emre İlkokulu ve Ortaokulu'nun bahçesinin yaklaşık 30 metrelik bölümü çöktü. Şerit çekilerek önlem alınırken, öğretmenler teneffüslerde öğrencileri çökmenin yaşandığı bölgeye yaklaştırmıyor. Veliler, çökmenin yaşandığı bölgenin tehlike arz ettiğini belirterek, önlem alınmasını istediler.

Karabük'te geçtiğimiz ay yağan yoğun kar yağışı sonrasında 100'üncü Yıl Mahallesi'nde bulunan Yunus Emre İlkokulu ve Ortaokulu'nun bahçesinde biriken karların erimesiyle yaklaşık 30 metrelik bölüm çöktü. Bahçede 2 metreyi bulan çökme sırasında istinat duvarı da hasar gördü. Emniyet şeridi çekilerek önlem alınırken, öğretmenler teneffüslerde öğrencileri çöken alana yaklaştırmıyor.

Yaklaşık bir ay önce yaşanan çökmenin ardından şerit çekilerek önlem alındığını belirten öğrenci velileri, "Bir an önce önlem alınmasını istiyoruz. Çöken yere şerit çekilmiş, ancak çocuklar oynarken, koşarken buraya düşebilirler" diye konuştular.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, İl Özel İdare Müdürlüğü'yle ortak çalışma yapıldığını, ihale çalışmalarının sürdüğünü bildirdiler.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.03.2015 13:41:54. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Karabük Okulun Bahçesinde Korkutan Çökme
  [Hata Bildir]