Son Dakika Haberleri: Kars Kaşarı Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ulaştırılıyor

Kars Kaşarı Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ulaştırılıyor

Türkiye genelinde lezzetiyle kahvaltıların vazgeçilmezi olmaya aday Kars kaşarı, yurt içi ve dışından büyük ilgi görüyor.

17.04.2011 14:40
Kars Kaşarı Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ulaştırılıyor,
Türkiye genelinde lezzetiyle kahvaltıların vazgeçilmezi olmaya aday Kars kaşarı, yurt içi ve dışından büyük ilgi görüyor. İmalatçı firmalar tarafından kargo şirketleriyle özel ambalaj ve kolilerle diğer illerdeki perakende satış noktalarına gönderilen kaşar, sofralarda yer alıyor.

Kars'ta bulunan 6 kargo şirketi yıllık ortalama 300 tonu aşan kaşar sevkiyatına imza atıyor. Kaşar, çiçil ve diğer peynirlerin toptan ve perakende satışının yapıldığı Kasımpaşa İşhanı esnafı Alper Yeken, Kars kaşarının şehir dışından yoğun ilgi gördüğünün altını çizerek, 6 yıldır bir kargo şirketiyle çalıştığını vurguladı.

Yüksel Atalay ise aylık 1 ton kadar kaşarı il dışındaki perakende satış noktalarına kargo şirketleri vasıtasıyla gönderdiklerini ifade etti.

Sürat Kargo Kars Şube Yöneticisi Ertuğrul Şahin taze kaşar sezonunun açılmaya başladığına vurgu yaparak, "Sezonun açılması Kars ekonomisine önemli bir katkı sağlıyor. Türkiye'nin hemen hemen her yerine ilimizdeki kaşar imalatçıları firmalar gönderi yapıyor. Müşterilerimizin taleplerine göre istedikleri yere sağlıklı bir şekilde teslimat yapıyoruz. Kargo şirketleri olarak bizler kaşar sezonunun açılmasıyla işlerimizde hareketlilik yaşıyoruz."dedi.

Aras Kargo Kars Şube Yönetmen Yardımcısı Bülent Eriş de "Bu mevsimde Kars taze kaşarını Türkiye'nin dört bir yanına gönderiyoruz. 11 ve 12'inci aylarda ise daha makbul olan eski kaşarı taşıyoruz."ifadelerini kullandı. - KARS

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.03.2015 13:03:34. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Kars Kaşarı Türkiye'nin Dört Bir Yanına Ulaştırılıyor
  [Hata Bildir]