Son Dakika Haberleri: Kartepe'de İmar Planı Çalışmaları

Kartepe'de İmar Planı Çalışmaları

Kartepe Belediyesi Yüksek Şehir Plancısı Ferda Özparlak, "Kadroların kurulmasının ardından kolları sıvayan ekibimiz gelişen ve değişen Kartepe için gerekli olan planlama çalışmalarını başlattı" dedi.

08.12.2011 18:00
Kartepe Belediyesi Yüksek Şehir Plancısı Ferda Özparlak, "Kadroların kurulmasının ardından kolları sıvayan ekibimiz gelişen ve değişen Kartepe için gerekli olan planlama çalışmalarını başlattı" dedi.

Kartepe Belediyesi toplantı salonundaki değerlendirme toplantısında konuşan Özparlak, ilçede planlama çalışmaları için önceliğin kadro oluşturmak olduğunu belirterek, Kartepe Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün ilçe genelinde uygulanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı revizyonları çerçevesinde tamamlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarıyla Kartepe'nin daha nitelikli ve planlı yaşama hazırlanacağını ifade etti.

Özparlak, şöyle konuştu:

"Kadroların kurulmasının ardından kolları sıvayan ekibimiz gelişen ve değişen Kartepe için gerekli olan planlama çalışmalarını başlattı. İlk olarak planı olmayan Eşme, Arslanbey, Acısu, Uzuntarla Kazakburun mahallelerinde 1/5000 ölçekli nazım imar planı yapıldı. Revizyon sonrasında Acısu, Arslanbey, Uzuntarla planlama bölgelerinin 1/1000 ölçekli uygulama imar planları tamamlandı. Eşme 1/1000 ölçekli uygulama imar planı bu ay Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylanarak askıya çıkartılacak. Yine kentleşmenin etkisinde kalan Rahmiye Mahallesi'nin 1/1000 ölçekli uygulama imar planları da tamamlanma aşamasındadır."

- KOCAELİ

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 16:12:00. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Kartepe'de İmar Planı Çalışmaları
  [Hata Bildir]