Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor - Son Dakika

Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor

18.05.2012 20:54
Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor, System.String[]

Yakın Doğu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre; dünyanın en prestijli film festivallerinden birine ev sahipliği yapan Cannes'da, üniversitenin hazırladığı ve 1955-1974 arası Kıbrıs'ta yaşananolayları anlatan uzun metrajlı "Kod Adı Venüs"...

Yakın Doğu Üniversitesi'nin hazırladığı "Kod Adı Venüs" filmi Cannes Film Festivali'nde gösterime kabul edildi

Yakın Doğu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre; dünyanın en prestijli film festivallerinden birine ev sahipliği yapan Cannes'da, üniversitenin hazırladığı ve 1955-1974 arası Kıbrıs'ta yaşananolayları anlatan uzun metrajlı "Kod Adı Venüs" filmi iki farklı tarihte gösterilecek.

Açıklamaya göre, 200'den fazla Kıbrıslı Türk ile 12 İngiliz oyuncunun yer aldığı; 3 milyon lira bütçeli KKTC, Türkiye, İngiltere, Hollanda ortak yapımı filmi, Cannes Film Festivali'nin ön elemelerini geçerek, 2 1 Mayıs ve 24 Mayıs tarihlerinde Festival de Palais'de gösterilecek.

Filmin galasına Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektorü Dr. Suat Günsel'in yanı sıra üniversiteden kalabalık bir heyetin katılacağı belirtildi. Galaya Türkiye ve KKTC'den de bazı bakanların katılması bekleniyor.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Dünya Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı "Saplantılı" aşığı tarafından katledilen Hazal Tektaş'ın son görüntüleri ortaya çıktı Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var