Son Dakika Haberleri: "Kız Kaçırma" Davasında Karar

"Kız Kaçırma" Davasında Karar

Erzurum'da evlenmek amacıyla akrabası olan kızı kaçırdığı iddiasıyla yargılanan sanığa 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi

19.09.2013 17:25
'Kız Kaçırma' Davasında Karar,
Erzurum'da evlenmek amacıyla akrabası olan kızı kaçırdığı iddiasıyla yargılanan sanığa 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Erzurum 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın karar duruşmasında, tutuklu sanık Abdulbaki A, avukatı ve ailesi hazır bulundu.

Sanık Abdulbaki A. savunmasında, cumhuriyet savcısının davaya ilişkin mütalaasını kabul etmediğini, kaçırdığı iddia edilen H.N.A'ye dokunmadığını iddia etti. Bu kişiyle evlilik konusunu görüşmek üzere bir araziye gittiklerini, kendisine zarar vermediğini anlatan Abdulbaki A, şunları kaydetti:

"Evlenme teklifini önce kendisi bana yaptı ben kabul etmedim. Bir süre sonra ben kabul ettim kendisi evlenmemizi istemedi. Olay günü onu konuşmak üzere zorla tarlaya götürdüm. Sorunu konuşurken yerden aldığı taşla ağzıma vurdu bir dişimi kırdı. 'Köy yerinde kızdan dayak yedi denmesin' diye bu olayı sağlık raporu için gittiğim sağlık merkezindeki doktora dahi söylemedim. H.N.A'nın ağzını kapattığım yönündeki ifademin suç oluşturduğunu bilmiyordum. Bilseydim söylemezdim."

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Hanifi Yıldırım mahkemeye sunduğu mütalaada, mağdurun kaçırılırken sanık tarafından yaralandığıyla ilgili iddianın doktor raporuyla doğrulanamadığını, sanığın yaralamadan beraatine, cinsel saldırıya teşebbüs suçunu işlediğinin anlaşıldığını, suçun işlenmesi nedeniyle mağdure H.N'nin ruh sağlığının da bozulduğunun doktor raporundan anlaşıldığı kanaatine varıldığını kaydetti.

Mahkeme heyeti verilen aranın ardından "genç kıza cinsel saldırı ve ruh sağlığının bozulmasına" yol açtığı belirlenen sanık Abdulbaki A'yı 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı. Sanık, genç kızı kasten yaralamak suçundan beraat etti. - Erzurum

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.03.2015 17:44:32. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: "Kız Kaçırma" Davasında Karar
  [Hata Bildir]