Son Dakika Haberleri: Başkanlık Kura Seçimine Kalınca Yakını Kalp Krizi Geçirdi

Başkanlık Kura Seçimine Kalınca Yakını Kalp Krizi Geçirdi

Kars'ın Susuz ilçesindeki seçimlerde DSP ile AK Parti adaylarının oyları eşit çıkınca kura çekildi. Kaybeden DSP adayının yakını kalp krizi geçirdi.

02.04.2014 11:19
Başkanlık Kura Seçimine Kalınca Yakını Kalp Krizi Geçirdi,

Kars'ın Susuz İlçe Belediye Başkanlığı seçimlerinde, DSP ile AK Parti adaylarının oyları eşit çıkınca kura çekildi. Çekilen kurada kaybeden DSP adayının yakını kalp krizi geçirdi.

OYLAR YENİDEN SAYILDI, SONUÇ DEĞİŞMEDİ

30 Mart yerel seçimlerinde, Susuz İlçe Belediye Başkanlığı için yarışan AK Parti'den Murat Uray ile DSP'den Oğuz Yantemur, 397'şer oy aldı. Susuz İlçe Seçim Kurulu tarafından oylar yeniden sayıldı ve sonuç değişmedi. Seçim Kurulu, bugün ilçede belediye başkanını belirlemek için 7 kişilik bir kurul oluşturdu. Başkan adaylarının da onayı ile Susuz hakimi Miyaser Karagöz, bir torba içerisine atılan 2 isimden birini çekti. Kurada AK Partili aday Murat Uray kazandı.

ADAYIN AKRABASI KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Öte yandan, Adliye binasında kura çekimini, DSP'li adayın kura komisyon üyesi olarak izleyen akrabası 58 yaşındaki Ergül Osmanoğlu kalp krizi geçirdi. Heyecana dayanamayarak kriz geçiren Ergül Osmanoğlu, olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

DSP'Lİ ADAY İTİRAZ DİLEKÇESİ VERDİ

Kurayla Belediye Başkanlığını kaybeden DSP'li Oğuz Yantemur, itiraz dilekçesi vererek oyların yeniden sayılmasını istedi.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 04:21:28. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Başkanlık Kura Seçimine Kalınca Yakını Kalp Krizi Geçirdi
  [Hata Bildir]