Son Dakika Haberleri: Kuru: Taşeron İşçilerin Sorunları Çözülmezse Meydanlara İneceğiz

Kuru: Taşeron İşçilerin Sorunları Çözülmezse Meydanlara İneceğiz

Kamu İşçi Dernekleri Federasyonu Başkanı Adem Kuru, taşeron işçilerin sorunlarına karşı hükümetin görevlendirdiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal taraf olan sendikalar ve siyasi partilerin sınıfta kaldığını söyledi.

19.11.2012 19:00
Kuru: Taşeron İşçilerin Sorunları Çözülmezse Meydanlara İneceğiz,
Kamu İşçi Dernekleri Federasyonu Başkanı Adem Kuru, taşeron işçilerin sorunlarına karşı hükümetin görevlendirdiği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sosyal taraf olan sendikalar ve siyasi partilerin sınıfta kaldığını söyledi. Kuru, talepleri yerine getirilmezse meydanlara ineceklerini söyledi.

Federasyon Başkanı Kuru, düzenlediği basın toplantısında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın taşeron işçilere yönelik bir tasarı hazırlamadığını savundu. Kuru, talepleri yerine getirilmezse "Taşerona hayır kamu ile sözleşmeye evet" sloganıyla haklarını aramak için meydanlara ineceklerini kaydetti.

Kasım ayına gelindiğini ve taşeron işçilere ilişkin yasa tasarısının hala kamuoyu ile paylaşılmadığını dile getiren Kuru, "Sayın Faruk Çelik, ocak ayından bu yana taşeron işçilerin sorunlarını çözmek için hazırlanan tasarıdan bahsederken, Kasım ayı olmasına rağmen hala tasarıyı açıklayamadı ve açıklayamaz çünkü Bakanlık tarafından hazırlanan bir tasarı yok. Sadece sosyal taraflar, STK'lar, sendikalar, siyasi partiler, işveren temsilcileri ve derneklerden görüş almaktan öte yapılan somut çalışma yok. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın son 15 günde, sosyal taraflarla yaptığı toplantıda Taşeron İşçiler için hazırlanan tasarı değil görüş alışverişi yapması başarısızlığı tekrar ispatlamıştır." şeklinde konuştu.

Taşeronlaşmayı kaldırıp sebepsiz zenginleşme ve emek sömürüsünü sona erdirmesi beklenirken işveren temsilcilerini dinleyerek ve sendikalarda sıcak bakarak esnek çalışma ve asıl işinde taşeron işçilere verilmesine Bakanlığın neredeyse onay verdiğini savunan Kuru, talepleri yerine getirilmezse haklarını aramak için "Taşerona hayır kamu ile sözleşmeye evet" sloganıyla meydanlara ineceklerini kaydetti.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 04:15:36. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Kuru: Taşeron İşçilerin Sorunları Çözülmezse Meydanlara İneceğiz
  [Hata Bildir]