Son Dakika Haberleri: Maganda Kurşunuyla Ölüm Davasında Karar

Maganda Kurşunuyla Ölüm Davasında Karar

Güngören'de düğün konvoyunda silahla havaya ateş açarak, iki çocuk annesi hamile kadının ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

07.02.2014 16:10
Maganda Kurşunuyla Ölüm Davasında Karar,
Güngören'de düğün konvoyunda silahla havaya ateş açarak, iki çocuk annesi hamile kadının ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık 17 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Celal Soytaş ile tutuksuz sanık Barış Soytaş katıldı. 

İlk duruşmada, ölen Semra Değirmancı'nın ailesi şikayetlerinden vazgeçtikleri için mağdur taraftan duruşmaya katılan olmadı.

Mahkeme heyeti, karar vereceğini belirterek, sanıklara son sözlerini soruldu. Sanıklar pişman olduklarını söyledi.

Mahkeme heyeti, davacı tarafın şikayetinden vazgeçtiği gerekçesiyle "olası kast ile adam öldürme" suçunun alt sınırından Celal Soytaş'ı 20 yıl hapis cezasına çarptırdıklarını, ölen Semra Değirmancı'nın hamile olması nedeniyle cezayı bir yıl artırarak, sanığı 21 yıla mahkum ettiklerini belirtti.

Soytaş'ın duruşmalardaki iyi hali nedeniyle cezayı 17 yıl 6 aya indiren mahkeme heyeti, "ruhsatsız silah taşımak ve bulundurmak" suçundan da sanığın 1 yıl 3 ay hapis cezasına çaprtırılmasına hükmetti.

Mahkeme, sanık Barış Soytaş'ı ise "suçu üstlenme" suçundan 1 yıl hapis cezasına mahkum etti. 

 

İddianamaden 

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Güngören'de 15 Nisan 2013 tarihinde düğün konvoyu geçtiği sırada 5,5 aylık hamile ölen Semra Değirmancı'nın havaya açılan ateş sonucunda hayatını kaybettiği ve merminin şüpheli Celal Soytaş'ın silahından çıktığı belirtildi.

İddianamede, şüpheli Celal Soytaş hakkında "olası kasıtla adam öldürme" ve "ruhsatsız silah taşıma ve bulundurmak" suçlarından 28 yıla kadar, şüpheli Barış Soytaş hakkında da "suçu üstlenme" suçundan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyordu. - İstanbul

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 20:09:22. #.231#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Maganda Kurşunuyla Ölüm Davasında Karar
[Hata Bildir]