Son Dakika Haberleri: Manisa'da Ağız ve Diş Sağlığı Yatırımları

Manisa'da Ağız ve Diş Sağlığı Yatırımları

Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Türkyılmaz: "Manisa'da 3 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yatırımı aynı anda yürütülüyor"

23.10.2013 18:58
Manisa'da Ağız ve Diş Sağlığı Yatırımları,
Manisa Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Murat Türkyılmaz, "Manisa'da 3 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yatırımı aynı anda yürütülüyor" dedi.

Türkyılmaz başkanlığında, Manisa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde Manisa, Akhisar, Salihli ve Turgutlu Ağız Diş Sağlığı Merkezi Başhekimleri ile Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Leyla Arıcı'nın katıldığı toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda, Manisa'da ağız ve diş sağlığı konusunda yaşanan sorunlar ve yeni yatırımlar görüşüldü.

Başhekimlerden, personel durumları, diş ünite sayıları, mevcut durumlar, ihtiyaçlar ve çözüm önerileri hakkında detaylı bilgi alan Türkyılmaz, telekonferans sistemiyle konuları anında Sağlık Bakanlığı Ağız ve Diş Sağlığı Hizmetleri Daire Başkanlığına aktardı.

Türkyılmaz, şunları söyledi:

"Şu an için Manisa ağız ve diş sağlığı merkezleri genelinde 102 olan diş ünite sayısını bitecek projelerle birlikte 135'e çıkacak. Bizim için önemli olan ünit sayılarını arttırmak yerine nitelikli, talep edilen hizmete uygun hijyen koşulları altında ve vatandaşın koruyucu diş sağlığı isteklerine de cevap verebilen diş üniteleri kurmaktır. Manisa'da 3 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yatırımı aynı anda yürütülüyor. Türkiye'de eş zamanlı devam eden bu kapsamda başka sağlık yatırımı olan bir il daha yok. Manisa bu yönden çok şanslı."

Yeni yatırımlar ile ünite sayılarının Akhisar'da 14'den 30'a, Salihli'de 15'den 30'a ve Turgutlu'da 18'den 20'ye çıkacağını belirten Türkyılmaz, hizmeti yerinde bırakmayıp daha da geliştirmek zorunda olduklarını vurguladı. - Manisa

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 13:21:06. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Manisa'da Ağız ve Diş Sağlığı Yatırımları
  [Hata Bildir]