Son Dakika Haberleri: Mars'ta Vadi Keşfedildi

Mars'ta Vadi Keşfedildi

NASA'nın 2012 yılında Kızıl Gezegen'e gönderdiği robotu Curiosity, çalışmalarına devam ediyor.

02.02.2014 11:30
Mars'ta Vadi Keşfedildi,
Emre Çetinkaya - - NASA'nın 2012 yılında uzun bir yolculuk sonrasında Kızıl Gezegen'e ulaştırdığı Curiosity isimli robotu bu yıl Mars'taki 2 yılını geçiriyor. Bu aradan geçen süre içerisinde birçok önemli keşif yapan Curiosity, son olarak Mars'a kar yağdığının keşfedilmesinde önemli bir rol oynamıştı. Curisity'nin son keşfi ise Mars'ta bulunan vadilerle alakalı.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi'nin (NASA) Mars'a gönderdiği Curiosity aracının gezegen keşfinden son görüntüler geldi. Araç gezegenin doğu ucundaki 1 metre yüksekliğindeki tepeciğe vardı. 'Dingo boşluğu' denilen bölgedeki mini vadideki kaya parçacıkları dünyadan farksız bir görüntü oluşturduğu görüldü.

Öte yandan Curiosity Mars'ta şu sıralar ciddi bir tekerlek problemi yaşıyor. Tekerleğinde bir hasar oluşan Curiosity şimdilik yoluna böyle devam edecek.

Emre Çetinkaya - Teknokulis : http: //www.teknokulis.com

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 18.04.2015 14:39:48. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Mars'ta Vadi Keşfedildi
  [Hata Bildir]