Son Dakika Haberleri: MEB Kanun Yasa Tasarısı

MEB Kanun Yasa Tasarısı

Türk Eğitim Sen Bilecik Şube Başkanı Yel: "MEB kanunu yasa tasarısı, sistemi alt üst etmekle kalmayıp telafisi olmayan zararlara sokacak niteliktedir"

13.02.2014 12:31
Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanı Ömer Yel, MEB kanunu yasa tasarısının, sistemi alt üst etmekle kalmayıp telafisi olmayan zararlara sokacak nitelikte olduğunu savundu.

Yel, Kent Ormanı'nda, Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasında, TBMM'ne sevk edilen MEB kanun yasa tasarısının dershaneleri ihtiyaç olmaktan çıkarmadan dershaneleri kapatmanın eğitim, öğretimde kapatılamaz yaraların açılmasına neden olacağını öne sürdü.

Tasarının kanunlaşması halinde 4 yıl ve üzeri sürelerle okul müdür ve yardımcısı olanların, bu görevlerinin '"hiçbir işleme gerek kalmaksızın" sona ereceğini ileri süren Yel, şunları kaydetti:

"Okul müdür ve yardımcıları bundan sonra sınav sonuçlarına göre görevlendirilmeyecektir. Okul müdürleri İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, müdür başyardımcısı ve yardımcıları da okul, kurum müdürünün inhası ve İl Milli Eğitim Müdürünün teklifi ile Vali tarafından 4 yıllığına görevlendirilecektir. Görev süresi sona eren okul müdür ve müdür yardımcılarının keyfi bir şekilde ya görevleri sona erdirilerek, bu kişiler öğretmenliğe dönecek ya da görevlerine devam edeceklerdir. Bu madde ile birlikte 100 bin okul yöneticisinin görevi sona erdirilecek. Böylece liyakatli, ehil okul müdür ve müdür yardımcıları devri son bulacak." - Bilecik

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 13:28:49. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: MEB Kanun Yasa Tasarısı
  [Hata Bildir]