Son Dakika Haberleri: Mel-Mek, 23 Branşta Mesleki Kurs Açıyor

Mel-Mek, 23 Branşta Mesleki Kurs Açıyor

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2013-2014 yılı Melikgazi Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Kursları'nın (MEL-MEK) bu yıl 23 branşta ve 18 kurs merkezinde faaliyet göstereceğini söyledi.

17.09.2013 13:05
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 2013-2014 yılı Melikgazi Belediyesi Mesleki Eğitim ve Sanat Kursları'nın (MEL-MEK) bu yıl 23 branşta ve 18 kurs merkezinde faaliyet göstereceğini söyledi.

MEL-MEK'te, bilgisayar, bilgisayarlı muhasebe, İngilizce temel, İngilizce orta seviye, diksiyon ve Osmanlı Türkçesi gibi derslerin yanında özellikle hanımlar için ev tekstili, Maraş işi, makina nakışı, kurdele nakışı, hazır giyim, iğne oyası, el sanatları, tel kırma, takı tasarım, ebru, kat-ı sanatı, kağıt rölyef çalışması, çocuk bakım elemanı, ev yemekleri, cilt bakım elemanı, kuaförlük, girişimcilik branşlarında kurslar açıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "Belediye olarak her yıl sonbahar ve ilkbahar dönemi sanat ve mesleki kurslar açarak her dönem 2000 civarında olmak üzere yılda 4 bin kişiye kurs veriyoruz. Ara eleman ve kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesine katkı sağlamaktayız. Hobisi olan veya meraklılara bu işin ustalığını öğretiyoruz. Boş zamanlarını değerli ve üretken bir çalışma ile değerlendirmelerinin yanında özellikle hanımların aile bütçelerine katkı sağlamalarına imkan sağlıyoruz. Asıl önemli olan ise Anadolu kültür ve sanat birikimini hem yaşatıyor, hem de gelecek kuşaklara aktarılmasına ve yaygınlaştırılmasına vesile oluyoruz." dedi.

Kurslara kayıtların 30 Eylül'de sona ereceğini, kayıtlar için vatandaşların kurs merkezlerine başvurmaları gerektiğini ifade eden Başkan Büyükkılıç, kurslar ile ilgili ayrıntılı bilginin www.melikgazi.bel.tr adresinden öğrenilebileceğini sözlerine ekledi.

Belediyenin kurs merkezleri şöyle: "Kültür Merkezi, Alpaslan, Yıldırım Beyazıt, Köşk, Gökkent, Mim-Sin, Mimarsinan Merkez, Mimarsinan Fatih, Esenyurt, Kazım Karabekir, Osmankavuncu, Çorakçılar, Bel-Sin Sosyal Tesisleri, Keykubat, Yeniköy, Danışment, TOKİ ve İldem Mahalleleri."

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.04.2015 07:25:32. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Mel-Mek, 23 Branşta Mesleki Kurs Açıyor
  [Hata Bildir]