Son Dakika Haberleri: Minibüste Türbanlı Kıza Darpa 13 Yıla Kadar Hapis İstemi

Minibüste Türbanlı Kıza Darpa 13 Yıla Kadar Hapis İstemi

2 ay önce

İstanbul'da lise öğrencisi F.D.A.Y.'yi başörtüsü taktığı için minibüste darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Ayhan Almila Kursar hakkında 3 yıl 9 aydan 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

İstanbul  Maltepe'de lise öğrencisi F.D.A.Y.'nin türban taktığı gerekçesiyle darp edilmesine ilişkin Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı.

3 YIL 9 AYDAN 13 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Soruşturma kapsamında genç kızı darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan Ayhan Almila Kursar hakkında, 'tehdit', 'hakaret', 'basit yaralama', 'inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme' ve 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme ve aşağılama' suçlarından toplam 3 yıl 9 aydan 13 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi.
Anadolu  Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamenin kabul edilmesinin ardından Ayhan Almila Kursar'ın yargılanmasına başlanacak.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Geçtiğimiz ay meydana gelen olayda arkadaşlarıyla birlikte Sahrayıcedit-  Kartal istikameti hattında sefer yapan bir minibüse binen lise öğrencisi F.D.A.Y., minibüste başörtülü olduğu gerekçesiyle Ayhan Almila Kursar tarafından darp edilmişti. İddiaya göre genç kızın başörtüsünü çekerek çıkartan Kursar, "Sen bir teröristsin. Burası  Atatürk'ün cumhuriyeti. Sizin gibilere yer yok" dedi. Neye uğradığını şaşıran genç kız, saldırganın elinden başörtüsünü almaya çalışırken tekme yedi. Yaşananlar üzerine şoför, minibüsü  Maltepe İlçe  Emniyet Müdürlüğü'ne götürmüş ve durum polise intikal etmişti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ayhan Almila Kursar çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Kursar, "Depresyon tedavisi görüyorum. Önce o bana saldırdı, vurdu. Ben kendisine küfür ve hakaret etmedim. Kendimi korumak amacıyla saçını çektim ve türbanı elimde kaldı. Bu sırada 'Sen ölmelisin' dediğimi kabul ediyorum. Ben herkesin inancına saygılıyım" demişti.

Bakan Betül Sayan Kaya Fatma Dilara Aslıhan Hakkında Tweet Attı

Ajdar, Canlı Yayına Konuk Olması İçin 300 Bin Euro Talep Etti Dünya Nükleer Saldırı Beklerken Kuzey Kore Lideri Domuz Çiftliği Gezdi
İstanbul'da Taksilerdeki Taksimetrelerin Neredeyse Tamamındaki Mühürler Geçersiz

1