Son Dakika Haberleri: Mpt-76 Silahında İmalat Sözleşmesi İmzalandı

Mpt-76 Silahında İmalat Sözleşmesi İmzalandı

6 gün önce

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. arasında Modern Piyade Tüfeği Projesi kapsamında; MPT-76 İmalat Sözleşmesi imzalandı.

Savunma Sanayi Müsteşarlığınca yürütülmekte olan Modern  Piyade Tüfeği Projesi kapsamında; MPT-76 İmalat Sözleşmesi, Sarsılmaz Silah Sanayi A.Ş. ile Müsteşarlık arasında imzalandı. Sözleşme Savunma Sanayii Müsteşarı  İsmail Demir'in katılımıyla imzalandı.  Kara Kuvvetleri Komutanlığı,  Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve  Jandarma Genel Komutanlığı birliklerine teslim edilecek, MPT-76'nın tedarik edilmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında, 10 bin adet MPT-76 üretilecek.

TAMAMEN MİLLİ İMKANLARLA GELİŞTİRİLDİ

Tüm tasarım, geliştirme ve kalifikasyon faaliyetleri tamamen milli imkanlarla gerçekleştirilmiş olan MPT-76'nın seri üretim döneminde, öncelikle  Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere tüm dost ve müttefik ülkelerin hafif silah ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Melih Gökçek: Elinizdeki Doları Hemen Elden Çıkarın Moody's'ten Bu Sefer ABD ve AB'ye Kötü Haber Bazı İnşaat Şirketleri KDV İndirimini Müşteriye Yansıtmıyor

1