Son Dakika Haberleri: Hüsna Sarı: Barışçıl Gösteriydi, Olay Olacağını Bilemedik

Hüsna Sarı: Barışçıl Gösteriydi, Olay Olacağını Bilemedik

Ankara'da uzun tutukluluk sürelerin protestosu sırasında tazyikli suyla metrelerce savrulan muhabir Hüsna Sarı yaşadığı o anları anlattı.

14.02.2014 15:27
Hüsna Sarı: Barışçıl Gösteriydi, Olay Olacağını Bilemedik,

Ankara'da uzun tutukluluk sürelerin protesto etmek için Meclis'e yürümek isteyen gruba, polisin müdahalesi sırasında tazyikli suya hedef olan muhabir o anları anlattı.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Ankara'da uzun tutukluluk sürelerin protesto etmek için dün Meclis'e yürümek isteyen İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ile bazı sivil toplum kuruluşlarına üye bir grup Meclis'e doğru yürüyüşe geçti. Akay Kavşağı üzerinde polis tarafından durdurulan grup üyelerine burada çevik kuvvet ekipleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahale sırasında TOMA'dan sıkılan tazyikli suya hedef olan Ulusal Kanal Muhabiri Hüsna Sarı, o anları DHA mikrofonuna anlattı.

"BARIŞÇIL GÖSTERİYDİ"

Kameraman arkadaşıyla polis barikatının önünde durduklarını belirten Sarı, herşeyin bir anda geliştiğini söyledi. Uzun tutukluluk süreleri nedeniyle çok sayıda insanın barışçıl bir şekilde meclise yürüyüp basın açıklaması yapmak istediğini kaydeden Hüsna Sarı, "Barışçıl bir gösteriydi. Olayların çıkabileceğini tahmin etmedik. Polis barikatının önünde dururken polisin hiçbir uyarı yapmadan biber gazı ve tazyikli su ile müdahalesi başladı. O sırada anons çekiyordum. İki ateş arasında kaldım"dedi.

"ŞİDDETLİ ŞEKİLDE SIRTIMA SU GELDİ "

Müdahale sırasında polislere mikrofonunu göstererek basın mensubu olduğunu göstermeye çalıştığını ifade eden Sarı, "Şiddetli bir şekilde sırtıma su geldi. O sırada yere uçup yere düştüğümü hatırlıyorum. Ayağa kalkmaya çalıştım. O sırada birkaç defa daha suya maruz kaldım. Kaburgalarımda ciddi ağrı hissettim. Alanda bulunan arkadaşlar daha sonra beni hastaneye götürdü" dedi.

Bir çok gazetecinin toplumsal olaylarda bu tarz olaylara maruz kaldığını ifade eden Sarı, polisin basın mensuplarına kasıtlı olarak müdahale ettiğini düşündüğünü kaydetti.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 20.04.2015 03:51:57. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Hüsna Sarı: Barışçıl Gösteriydi, Olay Olacağını Bilemedik
  [Hata Bildir]