Son Dakika Haberleri: Muş'ta Nevruz Kutlaması

Muş'ta Nevruz Kutlaması

BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Milletvekili Demir Çelik, "30 Mart'ta sarı, kırımızı, yeşilin altına basacağımız mühürle barışa karar vereceğiz.

19.03.2014 21:28
BDP Genel Başkan Yardımcısı ve Muş Milletvekili Demir Çelik, "30 Mart'ta sarı, kırımızı, yeşilin altına basacağımız mühürle barışa karar vereceğiz. Kürt siyasetinin kabulüne karar vereceğiz" dedi.

BDP tarafından tren garı önündeki miting alanında düzenlenen nevruz kutlamalarına, BDP Genel Başkan Yardımcısı Çelik, BDP Van Milletvekili Nazmi Gür ve vatandaşlar katıldı.

Miting alanında toplananlara seslenen Çelik, nevruzun Kürtlerin diriliş ve direniş bayramı olduğunu söyledi.

Vatandaşların din ve inançlarının suistimal edildiğini iddia eden Çelik, şöyle konuştu:

"Çünkü ayakkabı kutularına, para kasalarına sığdıramadıkları hırsızlıklarını gizlemek için yaptıklarına artık kanmayacağız ve kandırılmayacağız. 2002'de yolsuzlukla mücadele için bizden oy isteyenler, boynunu aşan yolsuzluklara bulaşmıştır. Bakan çocukları, Başbakanın kendisi, çocukları yolsuzlukla haşır neşir olmuştur. Gönlümüzün milletvekili Hatip Dicle'yi, onlarca belediye başkanımızı, 10 binlerce Kürt siyasetçimizi, yoldaşımızı tutsak kılıyorlar. Ama aynı Erdoğan, İlker Başbuğ'a, Hrant Dink'in katiline, katillere gelince tahliyede sakınca görmüyor."

BDP'nin yürüttüğü siyasetin özgürlük, barış, aydınlık ve özgür yarınların siyaset anlayışı olduğunu kaydeden Çelik, "30 Mart'ta biz sadece belediye başkanlarını, meclis üyelerini seçmeyeceğiz. 30 Mart'ta sarı, kırımızı, yeşilin altına basacağımız mühürle barışa karar vereceğiz. Kürt siyasetinin kabulüne karar vereceğiz" dedi.

Konuşmaların ardından nevruz ateşi yakan vatandaşlar, yöresel sanatçıların seslendirdiği şarkılar eşliğinde eğlendi.

-ahmet türk

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 22:26:16. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Muş'ta Nevruz Kutlaması
  [Hata Bildir]