Son Dakika Haberleri: Nevruz Kutlamaları Eskişehir'de

Nevruz Kutlamaları Eskişehir'de

Çifte başkent Eskişehir, Nevruz Bayramı'na ev sahipliği yapacak.

16.03.2013 11:34
Nevruz Kutlamaları Eskişehir'de,
2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti sıfatlarını taşıyan Eskişehir, bu sene Nevruz Kutlamaları'na ev sahipliği yapacak. İlk defa Ankara dışında yapılacak Nevruz Kutlamaları'na katılan 180 sanatçı birbirinden farklı kostümler ve gösterilerle baharın gelişini karşılayacak

Bilinen tarihi 3 bin yıla dayanan ve 2010 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından Dünya Manevi Kültür Listesi'ne dahil edilen 21 Mart Dünya Nevruz Bayramı kutlamaları bu sene ilk kez Ankara dışına çıkarak Eskişehir'de kutlanacak.

2013 yılına Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) ve UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti olmak üzere çift başkent sıfatıyla giren Eskişehir pek çok etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kültür Başkenti çatısı altında etkinlik, tanıtım ve kalıcı eserler başlıklarıyla hayata geçirilecek projelerin açılışı 23 Mart 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek bir etkinlikle yapılacak.

Açılışın hemen öncesine denk gelen Nevruz Bayramı kutlamarı da bu sene ilk kez Ankara dışına çıkarak Eskişehir'de yapılacak. Kutlamaların farklı bölgelerden 180 sanatçının katılımıyla düzenleneceğini belirten Eskişehir Valisi ve TDKB Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kadir Koçdemir "Sadece Türk Dünyası değil tüm Dünya'nın gözü bu sene Eskişehir'de olacak. Pekçok medeniyete ev sahipliği yapmış; farklı kültürlerin mozaiği olan kentimize Nevruz Kutlamaları'nın da ayrı bir renk katacağına inanıyor, baharın başlangıcını simgeleyen bu özel günde başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı kentimize davet ediyoruz" diye konuştu.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2015 13:37:22. #.233#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Nevruz Kutlamaları Eskişehir'de
[Hata Bildir]