Son Dakika Haberleri: Öğretmen Maaşları

Öğretmen Maaşları

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan Akçay, öğretmenlerin özlük haklarında iyileştirme yapılmasına yönelik kanun tekliflerinin 20 Kasım 2011 tarihinden beri komisyonda bekletildiğini kaydetti.

07.12.2012 18:22
Öğretmen Maaşları,
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Erkan Akçay, öğretmenlerin özlük haklarında iyileştirme yapılmasına yönelik kanun tekliflerinin 20 Kasım 2011 tarihinden beri komisyonda bekletildiğini kaydetti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) konuşan Akçay, şöyle dedi: "Bu kanun teklifimizin gündeme alınarak yasalaşması için tekrar teklifte bulunduk. Şimdi bu kanun görüşülüp görüşülmeyeceğine karar vermek için buradayız. Bu kanun teklifiyle, öğretmenlerimizin maaşının 300'le 350 lira arasında ve emekli öğretmenlerimizin maaşlarının da 330 lira civarında artırılması amaçlanmıştır. Ancak, bu kanun teklifimiz bir yıldır gündeme alınmamıştır.

Geleceğimizin güvenceleri olan çocuklarımızı hayata hazırlayan, bilgiyle tanıştıran, onlara irfan kazandıran, ülkemizin gelişmesi ve aydınlanması amacıyla fedakarca çalışan öğretmenlerimize karşı bu bizim boynumuzun borcudur."

Öğretmenlerimizin özlük haklarında iyileştirme yapılması gerektiğini ve bunun için

bir

kanun teklifi verdiklerini anlatan Akçay, şunları söyledi: "öğretmen atamalarının önündeki kadro engelinin kaldırılarak sayıları 300 bini geçen öğretmenlerimizin atanmalarına yönelik kanun teklifimiz de 1 yıldır bekletilmektedir. Geçen hafta öğretmenlerimizin ek ders ücretlerinden vergi kesilmemesi ve öğretmenlere fiili hizmet süresi zammı(yıpranma zammı) verilmesine yönelik olarak vermiş olduğum kanun teklifi komisyona havale edilmiştir. Umarım bu tekliflerimiz gündeme alınır."

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay'ın konuşmasından sonra oylamaya geçildi. MHP'li Akçay'ın öğretmen maaşlarının 300'le 350 lira arasında ve emekli öğretmen maaşlarının da 330 lira artırılmasına yönelik kanun teklifi reddedildi. - MANİSA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.04.2015 10:46:57. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Öğretmen Maaşları
  [Hata Bildir]