Son Dakika Haberleri: Orly Havalimanı'nda Kadın Askerin Rehin Alındığı Görüntüler Ortaya Çıktı

Orly Havalimanı'nda Kadın Askerin Rehin Alındığı Görüntüler Ortaya Çıktı

2 ay önce

Paris Orly Havalimanı'nda bir askerin silahını almak isteyen, daha sonra düzenlenen operasyonda öldürülen saldırganın kadın askeri rehin aldığı anların görüntüleri ortaya çıktı.

Cumartesi günü  Paris Orly Havalimanı'nda gerçekleşen saldırıya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

Ziyed Ben Belgacem adlı saldırgan, bir askerin silahını almaya çalışmış, başarısız olunca da kaçarak saklanmaya çalışmıştı. Polise teslim olmayı reddeden saldırgan daha sonra öldürülmüştü.

KADIN ASKERİ REHİN ALIYOR

Güvenlik kameralarının kaydettiği görüntülerde, saldırgan elindeki çantayı yere bırakıyor ve kadın askere arkadan yaklaşarak kafasına silah dayıyor.

Ziyed Ben Belgacem daha sonra diğer polislere, "Silahlarınızı yere bırakın. Ben burada ölmeye geldim. Birçok kişi ölecek" diye bağırdığı kaydedilmişti.

ÇANTADAN YAKIT BİDONU ÇIKTI

Kadın askerin rehin alındığı ilk dakikalarda kimsenin karşı koyamadığı görülüyor. Yolculardan bazıları ise saldırganın bulunduğu taraftan uzaklaşmaya çalışıyor.

Saldırganın yere bıraktığı görülen çantadan, yakıt dolu bir bidon, bir adet Kur'an ve cebinden 750 euro nakit çıktığı bildirilmişti.


Ajdar, Canlı Yayına Konuk Olması İçin 300 Bin Euro Talep Etti Dünya Nükleer Saldırı Beklerken Kuzey Kore Lideri Domuz Çiftliği Gezdi
İstanbul'da Taksilerdeki Taksimetrelerin Neredeyse Tamamındaki Mühürler Geçersiz

1