Son Dakika Haberleri: Özel Eğitim Merkezinde Kimlik Doğrulama Sistemi

Özel Eğitim Merkezinde Kimlik Doğrulama Sistemi

"avuç içi damar okuma ve kimlik doğrulama" sistemiyle yapıldığı bildirildi.

16.03.2013 16:14
Tarsus ilçesinde, özel eğitim okul ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden engelli bireylerin ders devam takibinin,

"avuç içi damar okuma ve kimlik doğrulama" sistemiyle yapıldığı bildirildi.

Tarsus Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Murat Tarsuslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkezlerinde, "Avuç içi damar okuma ve kimlik doğrulama" sistemine geçildiğini belirterek, sistem sayesinde özel eğitim okul ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden engelli bireylerin, ders devam takibinin daha sağlıklı yapıldığını söyledi.

Ayrıca sistemle, engelli bireylerin haklarının garanti altına alınması ve destek eğitimlerinin düzenli bir şekilde sağlanabilmesinin de amaçlandığını ifade eden Tarsuslu, "Bizdeki sistemin aynısı rehabilitasyon merkezlerinde mayıs ayı sonuna kadar uygulamaya konulacak. Kişi, özel okul ve rehabilitasyon merkezine gittiğinde, bizler bu sistem sayesinde, gelen kişinin gerçekten o kişi mi olduğunu görmüş olacağız. Merkezler bu konuda sistemli bir şekilde denetlenecek" diye konuştu.

Muhabir: Ahmet Can Erdoğan / Basir Gülüm

Yayıncı: Tevfik Işık - MERSİN

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.04.2015 11:12:58. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Özel Eğitim Merkezinde Kimlik Doğrulama Sistemi
  [Hata Bildir]