Son Dakika Haberleri: Patlama Dehşeti Kamerada

Patlama Dehşeti Kamerada

Cilvegözü sınır kapısında meydana gelen patlama sonrası kameralara yansıdı.

11.02.2013 15:54
Hatay'ın Reyhanlı İlçesi Cilvegözü Gümrük Kapısı'nda meydana gelen patlamada 13 kişi öldü, 27 kişi de yaralandı. Patlama sonrası ortalık savaş alanına dönerken, o anlar cep telefonu tarafından saniye saniye görüntülendi.

VALİ OLAY YERİNE GİTTİ

Öte yandan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz de olayı İskenderun İlçesi'ndeki katıldığı toplantıda öğrendi. Lekesiz, toplantıyı yarıda bırakarak Reyhanlı İlçesi'ne gitti.

CUMHURBAŞKANI GÜL, VALİ'Yİ ARADI


Cumhurbaşkanlığı'ndan alınan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz'i telefonla arayarak, gelişmeler hakkında bilgi aldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN DA GÜLER'DEN BİLGİ ALDI

Bu arada Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda patlama, Bakanlar Kurulu toplantısına ara verildiği sırada meydana geldi. Başbakanlık yetkilileri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişmelerle ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler'den bilgi aldığını, olayı yakından takip ettiğini belirtti.

CHP'Lİ AKGÖL: BENCE İNTİHAR SALDIRISI


NTV'ye konuşan CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl de sınır kapısının sadece yardım araçlarına değil, herkese açık bir kapı olduğunu söyledi.

CHP'li Akgöl, olay yerinde inceleme yaptığını belirterek, "Olay Türk sınır kapısının girişinde oldu. Gördüğümüz manzara, hoş bir manzara değildi. Ölü sayısının artacağını düşünüyorum. 25-30 araç hasar gördü" dedi.

Olayın bir intihar saldırısı olduğunu düşündüğünü ifade eden Akgöl, şöyle konuştu: "Ben intihar saldırısı olduğunu tahmin ediyorum. Tüp aracı olsa çevrede tüp parçaları olurdu. Havan topu olsaydı, olay yerinde çukur meydana gelirdi. Provokasyon olduğunu düşünüyorum. Olay kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu ortaya çıkacak."

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.04.2015 14:55:10. #.231#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Patlama Dehşeti Kamerada
[Hata Bildir]