Son Dakika Haberleri: Petrole Hücum, Ölüm Getirdi

Petrole Hücum, Ölüm Getirdi

Kaza yapan tankerden petrol toplamaya çalışanlar, canlarından oldu. Ani patlamada 100'ü aşkın ölü var.

12.07.2012 17:05
Nijerya'da petrol taşıyan bir tanker, kaza yaptı. Kaza sonucu 100'den fazla kişi yanarak can verdi. Yetkililer, kazanın ardından çevredeki kalabalığın, yere akan petrolü kovalarına doldurdukları anda patlama meydana geldiğini açıkladı.

TOPLU DEFNEDİLECEKLER

Gazeteci Emeka Idika, BBC'ye yaptığı açıklamada dehşetli kazanın yaşandığı River eyaletindeki patlamadan yaralı kurtulan yaklaşık 35 kişinin hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Yaralıların hastaneye kaldırıldığını açıklayan Nijeryalı yetkililer, yanarak can verenlerin toplu defnedileceğini belirtti. Kazada ayrıca 34 motosiklet kullanılamaz hale geldi. Tankerin, üç araca birden çarptığı belirtildi.

80 KİŞİNİN CESEDİ TOPLANDI

Rivers polis sözcüsü Ben Ugwuegbulam, yanan tankerin etrafından 80 kişinin cesetlerini topladıklarını söyledi. Ugwuegbulam şöyle konuştu:

"Bugün sabahın erken saatlerinde petrol yüklü bir tanker Okogbe'de devrildi. İnsanlar tankerden akan petrolü kovalarına doldurmak için kaza yerine koştukları anda araç patladı ve onlarca kişi yanarak can verdi"

GÜNDE İKİ DOLARA

Nijerya, Afrika 'nın en büyük petrol üreticisi olmasına rağmen tanker kazasının meydana geldiği bölgede insanlar günde 2 dolardan daha az bir parayla geçinmek zorunda kalıyor.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.03.2015 07:18:58. #.231#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Petrole Hücum, Ölüm Getirdi
  [Hata Bildir]