Son Dakika Haberleri: PKK 3 Askeri Kaçırdı

PKK 3 Askeri Kaçırdı

Diyarbakır 'da yol kesen bir grup terörist, izne çıkan üç askeri kaçırdı.

4 yıl önce
PKK 3 Askeri Kaçırdı, System.String[]
Diyarbakır- Bingöl karayolunu kesen bir grup PKK'lı, durdukları yolcu otobüsünde bulunan ve izne çıktıkları belirtilen 3 askeri yanlarını alıp kaçtı. PKK'lıların otobüsten alıp bir otomobille kaçırdıkları 3 askeri kurtarmak için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

Diyarbakır'ın  Lice İlçesi Abalı Köyü yakınlarında bir grup PKK'lı dün akşam saat 20.10 sıralarında yol kesti. Şanlıurfa'dan Trabzon'a giden bir yolcu otobüsünü durduran PKK'lılar, yolcular üzerinde kimlik kontrolü yaptı. PKK'lılar otobüste bulunan ve izne çıkıp memleketlerine gitmekte olan 3 askeri silah tehdidi ile yanlarına alıp kaçtı. Yaklaşık 10 dakika yol kesen PKK'lıların askerleri yanlarına aldıktan sonra bir otomobile bindirip bölgeden hızla uzaklaştırdıkları belirtildi.

Diyarbakır Valisi  Mustafa Toprak, bir grup PKK'lının  Lice yakınlarında 10 dakika kadar yol kestiğini ve yolcu otobüsünde bulunan 3 askeri kaçırdığını söyledi. Toprak, "Kaçırılan askerlerin kurtarılması için hava destekli operasyon başlatıldı. Operasyonlar sürüyor" dedi.

PKK, GEÇEN AY DA BİR ASKER VE AK PARTİ'Lİ BAŞKANI KAÇIRMIŞTI

Terör örgütü, 3 Temmuz'da da Van'ın  Gürpınar  AK Parti İlçe Başkanı Hayrullah Tanış'ı kaçırmıştı.  Gürpınar  AK Parti İlçe Başkanı, 46 yaşındaki Hayrullah Tanış, evine geldiği sırada PKK'lı 3 kişi tarafından silah zoruyla otomobilinden indirilerek kaçırılmıştı.

Tanış'ın eşi, oğlu ve annesi, İHD ve MAZLUM-DER'le birlikte basın toplantısı düzenleyerek gözyaşları içinde bayramı babasız geçirmek istemediklerini söyledi.

Teröristler aynı tarihlerde Diyarbakır- Bingöl karayolunun 70'inci kilometresi, Fis Ovası mevkiinde yolu keserek 30 kadar aracı durdurmuştu. PKK'lı teröristler, Erzurum  Narman'daki birliğinden 21 günlük hava değişimi ile Gaziantep'in Araban ilçesindeki ailesinin yanına giden jandarma er  Ali Sabancı ile 2 kişiyi kaçırmıştı.

KAÇIRILAN MUHTAR BDP'YE GEÇMİŞTİ

PKK 15 gün önce de Hakkari merkeze bağlı Elmacık köyünde muhtarlık yapan  AK Parti Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi  Mehmet Çakır'ı kaçırmıştı. Bir hafta terör örgütünün elinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Çakır, partisinden istifa edip BDP'ye katılmıştı.

YORUMLAR