Son Dakika Haberleri: Polis Akademisi Öğrencileri Didim'de

Polis Akademisi Öğrencileri Didim'de

Aydın'ın Didim İlçesine Uygulamalı Eğitim Görmek Amacı ile Gelen Polis Akademisi Öğrencileri Atatürk Anıtına Çelenk Koyarak Eğitime Başladı. Aydın'ın Didim İlçesine Her Yıl Gelerek Uygulamalı Eğitim Kampına Katılan Polis Akademisi Öğrencileri Didim Belediye Kültürpark Anıtında Çelenk Koyarak Eğitime Başladı.

02.07.2008 17:56
Polis Akademisi Öğrencileri Didim'de,
Aydın'ın Didim ilçesine uygulamalı eğitim görmek amacı ile gelen Polis Akademisi öğrencileri Atatürk anıtına çelenk koyarak eğitime başladı. Aydın'ın Didim ilçesine her yıl gelerek uygulamalı eğitim kampına katılan Polis Akademisi öğrencileri Didim Belediye Kültürpark Anıtında çelenk koyarak eğitime başladı.

Törene Aydın Valisi Mustafa Malay, Polis Akademisi Başkanı Vadi Çiçekli, Kaymakam Ali Katırcı, Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Aydın İl Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, Garnizon Komutanı İlker Akın Korkmaz, protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

Açılşıta yaz okulu ile ilgili bilgi veren Polis Akademisi başkanı Vadi Çiçekli eğitim kampında 1. sınıftan 2. sınıfa geçen öğrencilerin fiziksel ve ruhsal açıdan gelişimini sağlamayı hedeflediklerini ve kampın spor ve atış ağırlıklı olduğunu söyledi. Çiçekli "2007 - 2008 Eğitim Öğretim yılı Uygulamalı Eğitim Kampımıza Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nden 281, ayrıca Polis Akademisi adına Fakülte ve Yüksek Okulları Şube Müdürlüğü bünyesinde değişik üniversitelerde okuyan 42 öğrenci olmak üzere toplam 323 öğrenci katılmaktadır. Bu öğrencilerin 31'i bayan 292'si erkek öğrencilerden oluşmaktadır. Bununla birlikte Uygulamalı Eğitim Kampımıza kendi istekleri doğrultusunda 4'ü Filistin, 2'si Makedon, 1'i Moğol olmak üzere toplam 7 misafir ülke öğrencisi katılım sağlamıştır" dedi.

Daha sonra konuşan Aydın Valisi Mustafa Malay, kendisinin de polis teşkilatından geldiğini hatırlatarak "Polis teşkilatımız çağa ayak uydurmakta gecikmemiştir. Teşkilatımızın eğitim seviyesi yükseltilmiştir. Bu yükseliş neticesinde Akademilerimiz yurt dışında ki öğrencilerin tercihi haline gelmiştir. Polislik mesleği toplum huzurunu esas alan bir meslektir. Didim ilçemiz dünyanın en güzel noktaları arasında yer almaktadır. Hem tatil yapacaksınız, hem de uygulamalı eğitim fırsatı bulacaksınız" diyerek öğrencilerin ellerindeki fırsatı iyi değerlendirmelerini istedi. Yapılan konuşmaların ardından tören sona erdi.

(MKÖ-İK) 02.07.2008 17:49 TSİ

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.03.2015 15:26:34. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Polis Akademisi Öğrencileri Didim'de
  [Hata Bildir]