00:2300
Son Dakika Haberleri: Recep Özcan: Fenerbahçemiz Küme Düşebilir

Recep Özcan: Fenerbahçemiz Küme Düşebilir


Eski Fenerbahçe Yöneticisi Recep Özcan, Yargıtay'ın cezayı onamasından sonra "Fenerbahçemiz küme düşme cezasıyla karşı karşıya." dedi.

Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Recep Özcan, Yargıtay'ın şike kararını duyurmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Şike davasından ceza alan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ileyönetim kurulu üyeleri İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu'nun "kulüp üyeliklerinin tespiti" için açtığı davayla gündeme gelen, eski yönetici Recep Özcan, "Mahkemeden Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulu'nu toplamak ve yeni başkanı seçmek üzere 3 kişilik bir görevlendirme talebinde bulunacağız" dedi.

"İPTAL İÇİN AÇTIĞIM DAVA DEVAM EDİYOR"

Yargıtay'ın şike davasıyla ilgili Aziz Yıldırım'a verilen cezaları onama kararının ardından açıklama yapan Özcan, 2-3 Kasım 2013'te gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulun, mahkeme kararına aykırı olarak gerçekleştirilen bir kongre olduğunu savunarak, "Bu kongrenin iptali için açmış olduğum dava devam etmektedir. Bu davada mahkemeden Fenerbahçe Kulübü Genel Kurulu'nu toplamak ve yeni başkanı seçmek üzere 3 kişilik bir görevlendirme talebinde yeniden bulunacağız" diye konuştu.

"FENERBAHÇEMİZ ALT LİGE DÜŞEBİLİR"

Gelinen noktayı "Sözün bittiği yerdeyiz" ifadesiyle değerlendiren Özcan, şu ifadeleri kullandı:

"Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi kararını İsviçre'de bir dernek kararı diye yorumlayan hukukçulara yargıtayın bugünkü kararı kapak olmuştur. Bu karar sonucunda Fenerbahçemiz tarihinde görülmemiş bir felaketle karşılaşmak üzeredir. İkinci yarı başlamadan UEFA İcra Kurulu, Fenerbahçe'nin bir alt lige düşürülmesine karar verebilir. Puan silme cezasından geçtik, ki bu söz konusuydu, şimdi böyle kötü bir gerçekle karşı karşıyayız. Fenerbahçe Kulübü Başkanı'nın böyle bir suça karışmış olmasından dolayı çok üzgünüm."

Haber Yayın Tarihi : 17.01.2014 21:39 
[Hata Bildir]
03.09.2014 00:23:10. #1.13#