Son Dakika Haberleri: Resimleri ile Engel Tanımadı

Resimleri ile Engel Tanımadı

Adana'nın Kozan ilçesinde engelli bir vatandaşın 15 yılda yaptığı eserlerin yer aldığı resim sergisi açıldı.

11.06.2013 17:30
Resimleri ile Engel Tanımadı,
Halk Eğitim Merkezi'nde engelli 34 yaşındaki Yasemin Şenol'un sağ elinin serçe parmağı ile kasnakta nakış tablosu olarak hazırladığı 80'den fazla resmin yer aldığı sergi büyük ilgi gördü. Kardeşi Yasemin Şenol'un duygularına tercüman olan abla Tülay Şenol, "Yasemin yıllardır böyle bir sergi açmak istiyordu. Tablolar 15 yıllık bir çalışma neticesinde gerçekleşti. Yasemin kendisi ile çok barışık bir insan. Özellikle resimlerinde siyah rengine fazla yer vermiyor. Genelde canlı renkleri kullanıyor. Yasemin şuan 34 yaşında ve 15 yıldır resim yapıyor. Tablolarının kendisi için özel bir yeri var. Sergimizin hazırlanmasında emeği geçen başta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özgür Tanrıverdi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Resim sergisinin açılışına Garnizon Komutanı Yarbay Bülent Siper, Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan, Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Tuncay Eminoğlu, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Timur Konuk, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Özgür Tanrıverdi, Beyaz Ay Derneği Kozan Şube Başkanı Ahmet Ünal, Şenol ailesi ile davetliler katıldı.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 04.05.2015 05:57:11. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Resimleri ile Engel Tanımadı
  [Hata Bildir]