Son Dakika Haberleri: Sakarya'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu

Sakarya'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Sakarya'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 91

21.06.2010 10:23
TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Sakarya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Şahin'in mesajı şöyle:

'Milletimizin şanlı tarihi, bizlere gurur veren, her zaman onur duyacağımız eşsiz destanlar ve zaferlerle doludur.

Milletimizin bağımsızlık azminin ve kararlılığının ifadesi olan bu zaferler, birlik ve beraberlik içerisinde ne tür güçlüklerin üstesinden gelebileceğimizi göstermesi bakımından büyük önem taşımaktadır.

Anadolu'nun her köşesinde sergilenen bu destansı mücadelenin yaşandığı illerimizden biri de Sakarya'dır.

Sakaryalıların esarete karşı canları pahasına verdiği mücadele vatanın bağımsızlığı ve özgürlüğü için milletimizin olağanüstü direnişinin sembolü olarak tarihe geçmiştir.

Bu büyük mücadelenin en başından itibaren düşman kuvvetlerine cesaretle direnerek illerinin kurtuluşlarını sağlayan Sakaryalı kahramanlarla her zaman gurur duymaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle Sakarya'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.'

(KUB-ÇAL) - SAKARYA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 19.04.2015 02:33:40. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Sakarya'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşu
  [Hata Bildir]