Son Dakika Haberleri: Şehit Tuncer Çeliker Yibo'dan Bir 1 Günde 3 Etkinlik (Fotoğraflı

Şehit Tuncer Çeliker Yibo'dan Bir 1 Günde 3 Etkinlik (Fotoğraflı

Şarkışla Şehit Tuncer Çeliker Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO), bir günde 3 ayrı etkinlik gerçekleştirerek takdir topladı.

01.06.2011 18:57
Şarkışla Şehit Tuncer Çeliker Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO), bir günde 3 ayrı etkinlik gerçekleştirerek takdir topladı.

Okul bahçesinde, belediyeden alınan çadır içerisinde oluşturulan kermesin açılışına, Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, Cumhuriyet Başsavcısı Alper Uğurer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Yurt, BBP Sivas milletvekili adayı Çetin Aygün, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kermesi düzenleyen öğretmenler ve öğrenciler, misafirlere kendilerinin ve velilerinin hazırladığı yemekleri ikram etti. Yemek sonrası Hatice Günaçar isimli ev hanımı, "Madem kermes, herkes yardımcı olmalı" diyerek davetlilerden para topladı.

Daha sonra okulun salonunda teknoloji tasarım sergisi açıldı. Okul müdürü Mustafa Tahsin, sergi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Şarkışla Kaymakamı Abdullah Uçgun, kurdeleyi kesmeden önce yaptığı konuşmada, faaliyetlerde emeği geçenlere teşekkür ederek, "Birçok yerde sergiler açılıyor, ama ben YİBO'ların farklı işler yaptığına inanıyorum. Henüz sergiyi gezmedik, ama içeride çok farklı ürünlerle karşılaşacağımızı ümit ediyorum" dedi.

Sergide, öğrencilerin "HOP" adını koydukları, 10 saniyede katlanıp toplanan çocuk giysisi ilgi gördü. Kaymakam ve beraberindekilere, giysinin katlanıp açılışını gösteren öğrenciler, yaptıkları ürünü profesyonelce anlattı.

Tasarımın tamamen kendilerine ait olduğunu belirten öğretmen Alper Kargıcı, tasarım hakkında bilgi verdi. Kargıcı, öğrencileriyle gurur duyduğunu söyledi.

Öğrencilerden Tansu Çelik ve Sümeyye Çevik de ziyaretçilere giysinin nasıl katlanarak küçüldüğünü ve nasıl açıldığını göstererek, anneler için düşünülmüş bir kolaylık olduğunu belirtti.

Çelik ve Çevik, "Anneler dilerse bu çocuk giysilerini toplayarak ceplerinde taşıyabilir, gerek duydukları anda ipin ucunu çekerek kullanmaya hazır hale getirebilirler" ifadelerini kullandı.

Serginin gezilmesinin ardından okulun çok amaçlı salonuna geçildi. Burada düzenlenen yıl sonu programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Okul müdürü Mustafa Tahsin, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

"Bir yıl nasıl geçti" adlı slayt gösterisinin ardından, öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu.

- SİVAS

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 23:43:07. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Şehit Tuncer Çeliker Yibo'dan Bir 1 Günde 3 Etkinlik (Fotoğraflı
  [Hata Bildir]