Son Dakika Haberleri: Sincan Belediyesi'nin Çanakkale Gezisi Hazırlıkları Tamamlandı

Sincan Belediyesi'nin Çanakkale Gezisi Hazırlıkları Tamamlandı

Sincan Belediyesi, Çanakkale Şehitliği'ni görme fırsatı sunan Çanakkale Gezisi programının son hazırlıklarını tamamladı.

14.04.2011 12:44
Sincan Belediyesi, bin 584 kişi için Kurtuluş Savaşı tarihinin önemli duraklarından olan Çanakkale Şehitliği'ni görme fırsatı sunan Çanakkale Gezisi programının son hazırlıklarını tamamladı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ücretsiz Bursa ve Çanakkale gezisi için başvuru yapan 3 bin 892 kişi arasından 10 Nisan 2011 tarihinde Lale Meydanı'nda bulunan Belediye Konferans Salonu'nda yapılan kura çekimiyle "şanslı" bin 584 kişi belirlendi. Başvuru yapanlar arasında şehit yakınlarına öncelik tanındı. Gelibolu'daki şehitlikleri ziyaret ederek, Çanakkale'nin tarihi mekanlarını gezme fırsatı bulacak olan ilk kafiledeki 88 kişi 2 otobüs halinde 22 Nisan'da yola çıkacak. Bir gece iki gün sürecek olan gezi, Bursa Yeşil Türbe, Ulu Cami ve Tophane'de bulunan Osman ve Orhan Gazi türbe ziyaretinin ardından Çanakkale Şehitlikleri'nin gezdirilmesiyle Ankara'da son bulacak.

- ANKARA

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 14:37:56. #.233#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Sincan Belediyesi'nin Çanakkale Gezisi Hazırlıkları Tamamlandı
  [Hata Bildir]