Sms Filtreleme Pazarı 2022 Yılı Hedefi 2 Milyar 820 Milyon Dolar - Son Dakika

Sms Filtreleme Pazarı 2022 Yılı Hedefi 2 Milyar 820 Milyon Dolar

03.07.2017 11:33
Sms Filtreleme Pazarı 2022 Yılı Hedefi 2 Milyar 820 Milyon Dolar, System.String[]

MarketsandMarkets, SMS filtreleme pazarı ile ilgili 2022'ye kadar gerçekleşecek tahminlerini yayınladı.

Aralarında Türkiye'den Defne Telekomünikasyon'un da yer aldığı beş kıtadan SMS güvenlik duvarı pazarındaki kilit oyuncuların pazardaki tecrübelerinin ve çözümlerinin incelendiği rapora göre 2022 yılına kadar pazarın büyüklüğü 2 milyar 820 milyon Dolara ulaşacak.

Global SMS güvenlik duvarı ve filtreleme çözümleri (SMS Firewall and Filtering) pazarlarını inceleyen MarketsandMarkets, beş kıtada çözümlerini operatör ağlarında konumlandırmış kilit oyuncuların pazar tecrübelerini ve çözümlerini inceleyerek değişik kıtalardaki ve dikey sektörlerdeki büyüme oranlarını ve çözüm sağlayıcıların profillerini ortaya koyan kapsamlı bir rapor yayınladı. Araştırma mobil şebeke operatörleri, mobil sanal ağ operatörleri, mobil sanal ağ sağlayıcıları, servis sağlayıcıları, devlet birimleri, iletişim servis sağlayıcıları ve dijital servis sağlayıcılarını kapsıyor.

Araştırmaya göre SMS filtreleme pazarının 2017 yılında 1 milyar 730 milyon Dolar olması bekleniyor. Bu rakamın yüzde 10,4 yıllık bileşik büyüme oranı ile 2022 yılında 2 milyar 820 milyon Doları bulacağı öngörülüyor. Tüm dünyada artan güvenlik ve gizlilik endişeleri, izinsiz ve kayıt altına alınamayan mesajlaşmalar nedeniyle mobil operatörlerin yaşadığı gelir kayıplarının artması, sıkılaşan devletregülasyonları ve artan A2P (Application to Person) mesajlaşma kullanımı SMS güvenlik duvarı ve filtreleme pazarının gelişmesindeki önemli nedenler olarak görülüyor.

MarketsandMarkets Telekom Operatörleri Pazar Araştırmaları Analisti Shashank Kaipa, "Operatörler, kaçak ve izinsiz mesajlaşmalardan kaynaklanan gelir kayıplarını önlemek ve iletişim ağlarından geçen SMS trafiğinin kontrolünü ellerinde tutabilmek için artan bir trend ile SMS Güvenlik Duvarı ve Filtreleme çözümlerine başvuruyorlar," dedi.

A2P mesajlaşmalarının artmasıyla SMS filtreleme ve SMS güvenlik duvarı pazarının her geçen gün büyüme gösterdiğini belirten Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, "Devletlerin yürürlüğe koyduğu yasaların pazarlama ve tanıtım amaçlı gönderilen izinsiz SMS'leri sıkı bir şekilde denetlemesinden dolayı GSM operatörlerinin bu alana yatırımları artıyor. Dolayısıyla pazarda büyüme de artıyor. Telekom operatörleri yaptıkları altyapı iyileştirmeleriyle regülasyonlara uyarken aynı zamanda müşteri memnuniyetini de arttırmış oluyorlar. Defne Telekomünikasyon olarak MarketsandMarkets'in yaptığı SMS Güvenlik Duvarı ve Filtreleme Araştırması Raporu'na global pazardaki deneyimlerimiz ve SMS Filtering ve Blacklist/Whitelist (Kara Liste/ Beyaz Liste) çözümlerimizin uygulama örnekleri ile katkıda bulunduk," dedi.

Defne Telekomünikasyon'un yenilikçi ürünleri arasında bulunan SMS Filtering ve Blacklist/Whitelist çözümleri ile hem SMS altyapısı sunan telekom operatörleri hem de aboneler istemedikleri firmalardan veya abonelerden gelen izinsiz SMS ve çağrıları engelleyebilirken, istediklerine izin verebiliyor. Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, GSM şirketlerinin özel filtreleme yazılımlarını hem kendi iletişim ağları içinde kullanmaları hem de abonelerinin kişisel kullanımına sunmaları gerektiğini belirtti. Mobil operatörlerin ve SMS lisansıyla faaliyet gösteren Sabit Telefon Hizmetlerinin izinsiz pazarlama cezalarına maruz kalmamaları için altyapılarında iyileştirme çalışmaları yapmalarının ve önlemler almalarının gerekliliğine işaret eden Haliloğlu, izinsiz SMS gönderiminin dünyanın birçok yerinde kanun ile kontrol altına alındığını hatırlattı.

Sms Filtreleme Pazarı 2022 Yılı Hedefi 2 Milyar 820 Milyon Dolar

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Sms Filtreleme Pazarı 2022 Yılı Hedefi 2 Milyar 820 Milyon Dolar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

ABD'de sahte akreditasyon kartı taşıyan şüpheli, dolu silahıyla Kongre binasının etrafında yakalandı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti