Son Dakika Haberleri: Sony Su Geçirmeyen Telefon Üretti

Sony Su Geçirmeyen Telefon Üretti

Sony'nin su geçirmeyen akıllı cep telefonu Xperia Z, ABD'nin Las Vegas kentindeki teknoloji fuarında görücüye çıktı.

08.01.2013 10:00
Sony Su Geçirmeyen Telefon Üretti,
Yeni nesil akıllı telefonların şüphesiz en zayıf tarafı narin ve kibar olmaları. Çoğu zaman ilk dürüdüğünüz andan itibaren kullanılamaz hale gelen pek çok akıllı telefon aynı şekilde suya da oldukça dayanıksız.

Hatta bir çok telefonu kazara ıslak ellerle kullanma hatasına ya da yağmurlu havada cebinizden çıkarma gafletine düşerseniz telefonunuza tam o anda veda edebilirsiniz.

İşte bu handikapları inceleyen ve soruna çare aramak için araştırmalarına hız veren Japonya'nın önde gelen teknoloji devi Sony, su geçirmeyen akıllı cep telefonu Xperia Z'yi ABD'nin Las Vegas kentindeki teknoloji fuarında tanıttı.

DUŞ ALIRKEN BİLE KULLANABİLİRSİNİZ

13 megapiksel kameraya sahip telefonunun ekran büyüklüğü ise 5 inç. Telefonun en önemli özelliği ise su geçirmemesi. Telefon, 1 metre derinlikteki suda 30 dakika boyunca su geçirmeden çalışabiliyor. Sony Mobile'den üstdüzey yetkili Steve Walker, kullanıcıların duş alırken HD kalitesinde film izleyebileceğini ve suya düşürme endişesi taşımayacağını vurguladı.

Walker, "Duşa beraber girebilirsiniz. Telefon kirlenirse yıkayabilirsiniz." diye konuştu. Walker, araştırmaların her 10 kişiden birinin telefonunu suya düşürdüğünü gösterdiğine dikkat çekti. 4G teknolojisinin olduğu telefon, Google'un ürettiği Android yazılımı taşıyor.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 21.04.2015 04:21:45. #.233#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Sony Su Geçirmeyen Telefon Üretti
[Hata Bildir]