Son Dakika Haberleri: Sorgun'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Sorgun'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

5 yıl önce

Sorgun ilçe Müftüsü Fikret Ekinci, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik hazırlandıklarını söyledi.

Sorgun'da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, System.String[]
Sorgun ilçe Müftüsü Fikret  Ekinci, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanan, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik hazırlandıklarını söyledi.Ekinci, yaptığı açıklamada, hafta kapsamında,  Sorgun merkez,  Çiğdemli,  Doğankent,  Araplı ve  Bahadın kasabalarında da bir dizi etkinlik düzenleyeceklerini kaydetti.Etkinliklere 14 Nisan Cumartesi günü "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" isimli konferans ile başlayacaklarını ifade eden Ekici, şöyle konuştu: "Sevgili Peygamberimiz anmak için, her yıl Nisan ayında organize edilen, Peygamberimizin dünyayı teşrifleri olan Mevlid-i Nebevi, asırlardır milletimiz tarafından  Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır.  Diyanet İşleri Başkanlığı ve  Türkiye Diyanet Vakfı, yüzyıllar önce bir ilim ve kültür bayramı şeklinde kutlanan mevlid geleneğini canlandırmayı amaçlamış, bu düşünce ile de Peygamberimizin doğum gününü içine alan haftayı, Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmiştir." - YOZGAT
Ece Erken: Dolandırıldım, Haram Zıkkım Olsun Fazladan Alınan Paralar! Cumhurbaşkanı Erdoğan: AKPM'nin Kararı Siyasi, Tanımıyoruz!
Trump, Vergi Oranlarında Çok Büyük İndirime Gidiyor

1