Son Dakika Haberleri: Suriye'den Kaçak Yollarla Gelenler Mehmetçiğe Sığınıyor

Suriye'den Kaçak Yollarla Gelenler Mehmetçiğe Sığınıyor

İç karışıklığın devam ettiği Suriye'den kaçıp yasa dışı yollarla sınırı geçenler, sıfır noktasında Mehmetçik tarafından kurulan kabul çadırlarına sığınıyor.

27.03.2012 17:44
Suriye'den Kaçak Yollarla Gelenler Mehmetçiğe Sığınıyor,
İç karışıklığın devam ettiği Suriye'den kaçıp yasa dışı yollarla sınırı geçenler, sıfır noktasında Mehmetçik tarafından kurulan kabul çadırlarına sığınıyor.

Suriye'nin İdlip kentinden Türkiye'ye sığınanların sayısı her geçen gün artıyor. İç karışıklığın giderek arttığı Suriye'den kaçan sığınmacılar, sınıra kadar gelip Türk askerine teslim oluyor. Yaralılar araçlarla getirilirken, diğerleri ise yürüyerek sınırı geçiyor.

Sınıra sıfır noktada bulunan Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Kuşaklı köyünde, sınır hattı üzerinde Mehmetçik tarafından kurulan kabul çadırlarına alınan Suriyeliler, yapılan işlemlerin ardından askerlere ait sivil minibüslerle kamplara sevk ediliyor. Kabul işlemleri yapılan yaralılar ise bölgeye gelen ambulanslarla hastanelere kaldırılıyor.

Bugün İdlip'e bağlı köylerde çatışmaların yoğunlaşmasından dolayı sınırı geçen 20 kişi Mehmetçik çadırına sığınırken, 3 yaralı ise Suriye plakalı araçlarla sınıra getirilip kabul çadırına alındı. Suriye plakalı araçtan indirilen yaralılar, bölgeye gelen ambulanslarla Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sınır güzergahında bulunan köylere kaçak girişlerin sürdüğü belirtildi. - HATAY

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.04.2015 02:53:29. #.232#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Suriye'den Kaçak Yollarla Gelenler Mehmetçiğe Sığınıyor
[Hata Bildir]