Son Dakika Haberleri: Tam Gün Yasası

Tam Gün Yasası

İzmir Tabip Odası Başkanı Prof

13.07.2010 15:23
İzmir Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Erdener Özer, 'Anayasa Mahkemesi'nden, Tam Gün Yasası'yla ilgili yürürlüğü durdurma ve iptal kararı vermesini talep edtiklerini' söyledi.

Prof. Dr. Özer, İzmir Tabip Odası'nda düzenlediği basın toplantısında, CHP'nin 5947 sayılı Üniversite ve Sağlık Personelinin Tam Gün Çalışmasına ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un bazı hükümlerinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde açtığı davanın, perşembe günü esastan görüşüleceğini belirtti.

Görüşmenin ardından, hekimler ile sağlık sistemini etkileyecek önemli kararların açıklanacağını ifade eden Prof. Dr. Özer, 'Hekimler olarak, bu yasa tasarısına itiraz ediyoruz. Bu yasa ile ilgili Hükümetin, Sağlık Bakanı'nın kamuoyuna söylediklerinin doğru olmadığını, gerçeği yansıtmadığını biliyoruz' dedi.

Kamuoyunda Tam Gün Yasası olarak bilinen yasa ile telafisi mümkün olmayan sakıncalar doğacağını savunan Prof. Dr. Özer, şöyle devam etti:

'Hekimlerin iyi ve nitelikli hizmet üretecekleri, işsizlik kaygısı duymayacakları ve emekliliklerinde geçinebilecekleri düzenlemelerin acilen yapılmasını, bir kez daha talep ediyoruz. Bu yasa neredeyse 7 gün 24 saat çalışmayı dayatan, hizmetin niteliğini daha fazla tehlikeye sokan, bütün sağlık çalışanları ile birlikte halkın sağlığını tehdit eden bir düzenlemedir. Anayasa Mahkemesi'nden, sadece bizlerin değil, gelecek nesillerimizin de sağlık hakkını gasp eden uygulamaların bir parçası olan bu yasayla ilgili, yürürlüğü durdurma ve iptal kararı vermesini talep ediyoruz.'

(ZEY-BAH-SO) - İZMİR

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.04.2015 20:03:38. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Tam Gün Yasası
[Hata Bildir]