Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'a Soruşturma İzni - Son Dakika

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'a Soruşturma İzni

20.01.2012 17:51
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'a Soruşturma İzni, System.String[]

Sakarya'nın Taraklı Belediyesi eski Başkanlarından Mehmet Aydın'ın BİMER'e yaptığı şikayet üzerine, Belediye Garajı yanına özel sektör tarafından yapılan hazır beton tesisi sebebiyle.

Sakarya'nın Taraklı Belediyesi eski Başkanlarından Mehmet Aydın'ın BİMER'e yaptığı şikayet üzerine, Belediye Garajı yanına özel sektör tarafından yapılan hazır beton tesisi sebebiyle: İçişleri Bakanlığınca Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'a soruşturma izni verildi.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman konu ile ilgili yaptığı açıklamada; görev yaptığı 8 yıllık süre içerisinde yıllardır ihmal edilen problemlerin üzerine gittiklerini, Taraklı'yı yatırım yapılır hale getirdiklerini ve ilçeye yatırım yapılması için iş adamlarıyla, şirketlerle görüştüklerini ifade ederek, "Yatırım yapmak isteyen her yatırımcıya yardımcı olduk ve bundan sonrada olmaya devam edeceğiz" dedi.

Beton santralı ile ilgili olarak da konuşan Özkaraman, "2005 yılında yürürlüğe giren 5393 sayılı kanunun 14, 15, 18 ve 34. Maddelerinde belediyeye verilen görev ve yetkiler çerçevesinde Meclis kararı ile 3 yılığına yer tahsisi yaptık ve bunun karşılığında belediyemiz 42 bin 300 lira kira bedeli alacak;

elektrik tüketim payı, harç ve diğer gelirlerle bu rakamın 50 bin lirayı geçecekti. Bu yatırım sayesinde 7-8 kişilik istihdam sağlanırken çalışanlardan 1 kişinin Taraklı ilçemizdendir. Diğer çalışan kişilerinde Taraklı'dan olması konusunda görüşmelerimizde devam etmektedir" diye konuştu.

Beton Santralın kurulması ile maliyetlerin ucuzlayacağını ve yakınlık sebebiyle daha kaliteli beton kullanılacağını söyleyen Özkaraman açıklamasına şöyle devam etti: "Soruşturmanın rutin bir işlem olduğunu düşünüyorum. Bundan kendilerine pay çıkarmak isteyenler hüsrana uğrayacaklardır. Yıllarca memleketin kaderi ile oynayanlar, oturdukları siyasi makamları Taraklı'ya yapılacak yatırımların, Taraklı'daki gelişmelerin önüne set çekmek için kullananlar bu işten siyasi bir kazanç elde edemeyeceklerdir. Çünkü biz usulsüzlük, yolsuzluk, kaçakçılık yapmadık. Sanayi dükkanlarını kendi yakınlarımıza ihalesiz satmadık, alnım ak, vicdanım rahat."

Konu ile ilgili konuşan firma yetkilisi Faruk Zor;

"Şu an Taraklı beton santralı için çok karlı bir yer değil. Biz Taraklının gelişmesine destek olmak için Belediye Başkanının ve Taraklı Termal'in hatırı için bu yatırımı Taraklı'ya yaptık. Elimizde mevcut bulunan Mobil beton santralını Taraklı'ya kurduk. Çok karlı olmamasına rağmen kalıcı olmayı düşünüyorduk. Ama şikayet edilmemiz, 4 dönüm bomboş bir araziyi kullanım karşılığında belediyeye 40- 45 bin lira ödeyeceğimiz halde peşkeş çekilmiş gibi yansıtılması bizi üzmüştür. Bu sebeple Taraklı'da ki durumumuzu yeniden gözden geçireceğiz. Çalışanların Taraklı'dan olması konusunda başkanımızla görüşüyorduk ama bu gelişmelerden sonra beklemeye geçtik. Belki de santralı başka bir yere taşıyarak Taraklı'yı terk edeceğiz. Böyle yaptığımızda da bundan sonra Taraklı'ya yatırım yapacaklar için caydırıcı olur. Buraya kimse yatırım yapmaz diye düşünüyoruz. Her ne kadar Taraklı'ya dışarıdan gelen biri olsak da İlçenin kaderi ile oynamak istemiyoruz." - SAKARYA

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'a Soruşturma İzni
Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'a Soruşturma İzni

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'a Soruşturma İzni - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

TBMM'de 4 partiden Fransa Senatosu'nun skandal Dağlık Karabağ kararına kınama Altının kilogramı 455 bin 150 liraya geriledi Taksici, oğlunu ziyarete gittiği cezaevi önünde 9 kurşunla öldürüldü Genelev kraliçesi Manukyan'ın mirası davasında, çocuğunun olmadığını gösteren belge mahkemeye verildi Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal? Bülent Ersoy, hayvanseverleri yine kızdırdı! Yakasında tilki kafası bulunan kürke tepki yağıyor Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Bahar Şahin diziden ayrıldı Hijyen kurallarını hiçe sayıp sahte peynir üreten firma, 55 bin lira ceza kesilerek kapatıldı