Son Dakika Haberleri: Taşköprü'de At Yarışı

Taşköprü'de At Yarışı

4 yıl önce

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında geleneksel Rahvan ve İngiliz At Yarışları yapıldı.

Taşköprü'de At Yarışı, System.String[]
Ağcıkişi Mahallesi Kaba Yazı Mevkii'nde 10 kategoride düzenlenen at yarışlarını  Taşköprü Kaymakamı  Ali Yılmaz,  Taşköprü Belediye Başkanı  Hüseyin Arslan,  Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Günal Genç ve çok sayıda kişi izledi.Taşköprü Belediye Başkanı  Hüseyin Arslan, festivalin oldukça coşkulu geçtiğini ve ata sporu at yarışlarının daha da iyi konuma gelmesi için böyle bir organizasyonu yaptıklarını anlattı.Yerli ve yabancı folklor ekibi gösterilerinin yapıldığı etkinlikte geleneksel Rahvan ve İngiliz At Yarışları yapıldı. Dereceye girenlere kupa ve ödülleri verildi. Rahvan ve İngiliz at yarışlarında çok sayıda at yarıştı. Yarışlarda Rahvan grubunda Ahmet Aktepenin atı birinci olurken, İngiliz A grubunda ise Ümit Sıy'ın atı birinci oldu. İngiliz A grubunda  Taşköprü Belediye Başkanı  Hüseyin Arslan'ın atı ikinci oldu. Arslan, ödül tören ardından atına binerek objektiflere poz verdi.Yarışların sonunda 2013 Yılı Sarımsak Festivali'nin Yarış Ağası seçimi yapıldı. Oldukça çekişmeli geçen ağalık yarışında 26 bin lira ile Taşköprülü işadamlarından Adem Acar 2013 yılı Yarış Ağası oldu. Yarış Ağası Adem Acar'a  Taşköprü Belediye Başkanı  Hüseyin Arslan tarafından plaket verildi. Yarışlarda dereceye giren atların sahiplerine de çeşitli ödüller verildi.
Brüksel'de Referandum Oylamasına Yapılan PKK Saldırısına Vatandaştan Sert Tepki "Vatanım Sensin" İzleyicileri Diziyi Sosyal Medyada Topa Tuttu
Cem Küçük: 4 Eski Bakan ABD'ye Giderse Orada Tutuklanacak

1