Son Dakika Haberleri: Tatile Gelen Turistler En Fazla Açık Pazarda Alışveriş Yapmayı Seviyor

Tatile Gelen Turistler En Fazla Açık Pazarda Alışveriş Yapmayı Seviyor

Antalya'nın Manavgat ilçesine tatile gelen turistler, en fazla açık pazarda alışveriş yapma hakkında bilgi alıyor.

10.09.2013 17:40
Tatile Gelen Turistler En Fazla Açık Pazarda Alışveriş Yapmayı Seviyor,
Antalya'nın Manavgat ilçesine tatile gelen turistler, en fazla açık pazarda alışveriş yapma hakkında bilgi alıyor. Manavgat Belediyesi Turizm Danışma Bürosu Sorumlusu Eylem Dalkılınç, bölge destinasyonuna gelen İskandinav, Rus ve Avrupalı turistlerin, turizm şehri hakkında en fazla pazartesi ve perşembe günleri kurulan uluslararası açık pazarda alışveriş yapma ve ürün çeşitliliği hakkında bilgi sahibi olduklarını söyledi.

Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan turizm danışma bürosuna gelen turistlere Manavgat hakkında İngilizce bilgilendirme yaptıklarını belirten Dalkılınç, başta İngiliz ve Almanlar olmak üzere Avrupa, İskandinav ve Rus turistlerin yüzde 80'nin açık pazarda alışveriş yapma, ikinci sırada dünyaca ünlü Manavgat Şelalesi ve üçüncü sırada bölgedeki tarihi ören yerleri Side Müzesi, Side Antik Tiyatro, Apollon Tapınağı Selge, Seleukeia ve Side antik kenti olduğunu kaydetti.

Manavgat'a tatile gelen turistlerin esnafla pazarlık yaparak alışveriş yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten Dalkılınç, çoğu turistlerinde alışveriş sonrası kendisine verdikleri bilgilendirme hakkında teşekkür için yeniden geldiğini söyledi. Dalkılınç, "Yüzyüze görüşmelerde turistlerin yüzde 80'i açık pazarlarda alışveriş yapma ve satışa sunulan ürünler hakkında bilgi alıyor. Bugüne kadar sadece bir tek bir şahsın turist rahatsız etmesine bağlı şikayeti aldık. Onuda hızlı bir şekilde işleme koyarak emniyet güçlerine bildirdik. Turist emniyet güçlerinin kendisiyle kısa sürede ilgilenmesi ve derdinin dinlenilmesinden dolayı teşekkür etti. Danışma bürosunda turistlerin A'dan Z'ye bütün şikayetlerini ve öğrenmek istedikleri konu hakkında bilgi veriyoruz. Tatli dil, tebessüm ve içten davranma turistleri memnun ediyor. Pazardan alışveriş sonrası çoğu turist büroya verdiğimiz bilgilendirme için teşekküre geliyor. Bugüne kadar pazarda alışverişe bağlı bir tek turist şikayeti almadık. Zaten turistler pazardan alışverişlerini görerek ve pazarlık yaparak alıyor." diye konuştu.

Tatilini 12 yıldır Manavgat'ın Side beldesinde yaptığını belirten Alman Peter Höffker, tatilde kaldığı sürece 2 uluslararası pazarda esnafla pazarlık ederek alışveriş yapmayı sevdiğini kaydetti.

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.02.2015 09:33:55. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Tatile Gelen Turistler En Fazla Açık Pazarda Alışveriş Yapmayı Seviyor
[Hata Bildir]