Son Dakika Haberleri: TEOG Sınavı'nda Türkiye Birincisi Oldu

TEOG Sınavı'nda Türkiye Birincisi Oldu

Türkiye Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavından 100 puan alarak Türkiye birincisi olan Turan "Genetik Mühendisliği okumak istiyorum." dedi.

27.01.2014 16:10
Karamürsel ilçesinde yaşayan Nazlıcan Turan (12) Türkiye Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) Sınavı'ndan 100 puan alarak Türkiye birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı'nda 100 tam puan alan Nazlıcan Turan Türkiye birinciliğini elde etti.

Turan, yaptığı açıklamada, fen bilimleriyle çok ilgilendiğini, genetik alanında araştırmalar yapmak istediğini belirterek, "Genetik Mühendisliği okumak istiyorum. Çok mutluyum. Bu başarımda en başta ailem daha sonra öğretmenlerimin katkısı çok büyük. Herkese teşekkür ederim" dedi.

Nazlıcan Turan, başarısını arkadaşları, öğretmenleri ve ailesiyle pasta keserek kutladı. - Kocaeli

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 20.04.2015 00:08:36. #1.11#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: TEOG Sınavı'nda Türkiye Birincisi Oldu
  [Hata Bildir]